Haberler

Apple Özel Güvenliği Kilitleme Modunu Kullanıcılarına Sundu

Apple, bugün yayınlanan etkinlikte bütün cihazlarına özel bir mod yayınladı. Mod, isteğe bağlı güvenlik özelliklerini içerirken bütün casus yazılımlara ve siber güvenliğe karşı farklı önlemler alacak.

Amerikan teknoloji devi, yayınladığı yeni bilgilerle birlikte cihazlarına bambaşka bir özellik getiriyor. iPhone, iPad ve Mac’e gelen Kilitleme Moduyla kullanıcılar özel veya bireysel kişilerin geliştirdiği casus yazılımlara karşı üst seviyede korunaklı olacak. Cihazı bu moda almanızla gelen her saldırıya karşı güvenilir bir şekilde savunmasını yapabileceksiniz.

iOS 16’nın yayınlanmasıyla birlikte şirket bir üst seviyeye daha geçtiğini duyurdu.­ Müşterilerini memnun etme açısından farklı izlenimler sağlayan marka, tasarım ve arayüz olarak da herkesi memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanında güvenilirlik açısından da büyük ilerlemeler kaydetmek isteyen Apple, bugün yayınladığı bildiriyle birlikte Kilitleme Modunu duyurdu. Kilitleme modu, siber saldırıların hedefi olmanızla devreye girecek.

Apple Kilitleme Modu Özellikleri

Apple marka bütün cihazlara gelecek olan bu özellik birçok kişinin güvenilirliğini artıracak. Yeniliğin gelecek tarihi net olarak yayınlanmasa bile bu yıl içerisindeki herhangi bir yazılım güncellemesinde yayına alınacağı duyuruldu. Kilitleme modu devreye girmesiyle aşağıda olan maddeler kullanıma sunulmaktadır.

  • Farklı cihaz veya aksesuarlarla kablolu bütün bağlantılar engellenecek.
  • Mesajlar uygulaması içerisinde ek mesaj türleri engellenecek.
  • Cihaza kayıtlı olmayan kişilerin FaceTime görüşmesi telefona yansımayacak.
  • Web siteleri içerisinde yer alan tarama ve daha farklı özellikler kullanım dışı olacak.
  • Apple hizmeti içeren ve bir kişinin gönderimi olan bütün bağlantılar kullanılamayacak.

Bütün bu özelliklerle sınırlı kalmayacağını belirten Apple, yeni getireceği güncellemelerle de ekstra güvenlik önlemi alacağını belirledi. Sistemi daha korunaklı bir hale getirmek için çalışan şirket, farklı düşünceleri ve yardımı olacak kişilere de yardımları taktirin de ödüller sunacağını açıkladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu