Haberler

Apple, iPhone 14 Pro Serisinde Ortaya Çıkan Ekran Sorununu Araştırıyor

Apple’ın geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıttığı iPhone 14 serisinde bir ekran sorunu daha kendini gösterdi. Geçen hafta bir kullanıcının bildirimiyle iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ekranlarında yatay çizgilerin oluştuğu gündeme gelmişti. Birçok kullanıcıdan benzer bildirimler alan Apple, sorunu çözüme kavuşturmak için harekete geçti. Detaylar haberimizde.

iPhone 14 Pro

Apple, iPhone 14 serisini tanıttığı haftanın ardından ekran sorunu ile gündeme geldi. Birçok kullanıcı Apple’a telefon ekranlarında sarı renkte yatay çizgilerin oluştuğunu bildirdi. Şirket sorunun yazılımsal olduğunu belirterek kısa süre içerisinde bir yazılım güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme ile bu sorun ortadan kaldırıldı. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max model telefonlar geçtiğimiz hafta benzer bir sorunla gündeme geldi. Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı iOS 16.2 güncellemesi sonrasında telefonun ekranında yatay çizgiler oluştuğunu sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımın ardından farklı kullanıcılar da aynı sorunu yaşadığını dile getirdi.

Apple, iPhone 14 Pro serisinde ortaya çıkan ekran sorunun yazılımsal olduğunu açıkladı

iPhone 14 Pro ekran sorunu

Kullanıcı bildirimleri sonrasında harekete geçen Apple, bugün yapılan bir açıklamayla sorunu doğruladı. Problemin yazılım hatası nedeniyle ortaya çıktığını açıklayan şirket, araştırmaya devam ettiklerini ve yayınlanacak yeni bir yazılım güncellemesiyle çözüme gidileceğini açıkladı.

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 16.3 sürümünün beta sürümünü yayınladı. Test aşamasında olan bu sürümün Şubat ayı başında dağıtımına başlanması, bu güncelleme ile birlikte iPhone 14 Pro serisinde yaşanan ekran sorunun da çözümlenmesi bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu