Haberler

Apple, iPhone ve Apple Watch Modellerinin Ekranlarını Üretmeye Hazırlanıyor

Teknoloji devi Apple, uzun bir süredir benimsediği üretim stratejisinde yeni yollar denemeye hazırlanıyor. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, önemli ürünlerinin ekranlarını kendisi üretecek.

Apple, Ekran Üretmeyi Planlıyor

Apple’a yakın haber kaynaklarının aktardıkları bilgilere göre Apple, iPhone ve Apple Watch modelleri için kendi ekranlarını üretmeyi planlıyor. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, Apple Watch Ultra modeli için geçişi 2024 yılında yapmayı hedefliyor.

Teknoloji devi Apple şu anda iPhone, iPad ve Apple Watch modellerinde, Samsung ve LG tarafından üretilen ekranları kullanıyor. Apple’ın bu ürünleri için kendi ekranlarını kullanması Samsung ve LG’nin gelirlerini önemli bir ölçüde düşürecek.

Apple, Samsung ve LG’nin yanı sıra Japan Display, Sharp ve BOE Technology tarafından üretilen ekranları da ürünlerinde kullanıyor. Haberlere göre Apple yeni ekran politikasında geçişi ilk olarak Apple Watch Ultra modeli ile yapacak ve mobil cihazlara odaklanacak.

Bunun bir parçası olarak Apple Watch modellerinde Apple’ın OLED ekranlar yerine mikro LED ekranlara geçiş yapması bekleniyor. Apple ayrıca kendi üretimi olan ekranları eninde sonunda iPhone modellerine de getirecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu