Haberler

iPhone Kullanıcıları Yeni Tasarım İstiyor

ABD’nin popüler teknoloji marketlerinden SellCell, kullanıcıların yeni iPhone için Apple’dan beklentilerini konu alan bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre katılımcıların önemli bir kısmı Apple’dan yeni bir tasarım bekliyor. Tüm detaylar haberimizde.

iPhone 14 Pro Max tasarımı

Amerika Birleşik Devletleri’nde teknoloji ürünleri üzerine hizmet sunan SellCell, 2500’den fazla iPhone kullanıcısının katıldığı bir anket düzenledi. Ankette kullanıcılara 2023 yılında çıkacak iPhone 15’dan beklentileri soruldu. Katılımcıların %35.2’sinin yeni iPhone’dan en büyük beklentisi tasarım değişikliği. Kullanıcı beklentilerinin ikinci sırasında yeni renk seçenekleri yer alıyor. Ankete katılanların %30.3’ü iPhone’un artık yeni renk seçenekleri sunmasını istiyor.

Ankete katılan her 100 iPhone kullanıcısından 28.8’i Apple’ın kutu içeriğini beğenmiyor. Apple’ın eskiden olduğu gibi şarj cihazı ve kulaklıkları kutu içeriğinde bulundurmasını istiyor. Katılımcıların %23.9’u iPhone 15’te periskop kamerası olması gerektiğini, %23.6’sı Touch ID’nin yeniden getirilmesi gerektiğini ve %20.3’ü de Type-C şarj girişine geçilmesi gerektiğini savunuyor.

Katılımcıların %11.7’si iPhone’un mini modellerinin yeniden üretilmesini, %8.5’lik dilimi de iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te bulunan Dynamic Island özelliğinin tüm modellerde olmasını istiyor.

Apple tasarımcı değişikliği kararı almıştı

iPhone 11 serisinden bu yana benzer tasarımlar kullanan Apple, bu konuda oldukça fazla eleştiri alıyor. Geçtiğimiz ay şirketin Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Evans Hankey’in görevinden ayrılacağı gündeme gelmişti. 6 ay daha şirket bünyesinde çalışacak olan Hankey, sonrasında görevi tamamen yeni tasarımcıya devredecek. Hankey’in şirketin tasarım departmanının başından alınma nedeni ise bilinmiyor.

İLGİLİ İÇERİK: Apple, Tasarımcısı ile Yollarını Ayırıyor

Apple’da Type-C şarj girişi kullanacak

Avrupa Birliği Komisyonu’nun geçtiğimiz ay aldığı kararla birlikte tek tip şarj portu kullanımı için geri sayım başladı. 2024 yılı itibariyle tüm akıllı telefonlarda USB-C ya da diğer adıyla Type-C şarj portu yer alacak. Apple’ın da iPhone 15 ile birlikte Type-C’ye geçiş yapması bekleniyor.  

İLGİLİ İÇERİK: Avrupa Komisyonu Kararını Verdi: Tüm Cihazlar USB-C Bağlantı Kullanacak!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu