Haberler

Samsung da Şarj Cihazını Kutu İçeriğinden Çıkarabilir

Samsung Apple’ı takip ederek şarj cihazını kutu içeriğinden çıkarabilir.

Apple bu yıl pek de popüler olmayan bir karar alarak yeni çıkardığı iPhone 12 ve Apple Watch’ların kutu içeriğine şarj cihazı koymayacağını açıklamıştı. Gerekçe olarak ise dünyada yeterince şarj cihazı olduğunu ve çevreyi düşündüklerini sunmuşlardı. Ve bu gerekçeleri çıkardıkları telefon dünyada çok bulunduğunu iddia ettikleri kablo standardını destekliyor olsaydı son derece akla yatkındı da…

Bu gerekçe üzerine rakibiyle dalga geçen Samsung da ileride onunla aynı yolu izleyecek gibi gözüküyor.

Koreli bir site olan ChosunBiz’in bir raporuna göre; Sammobile, Samsung’un gelecek Galaxy S21’in kutu içerinden hem şarj cihazını hem de kulaklıkları çıkaracağını söylüyor.

Apple kutu içeriğini eksiltmesine rağmen iPhone 12’nın fiyatını sabit tutmuş ve telefonun desteklediği kabloyu usb-a’dan usb-c’ye çevirmişti. Yani usb-c destekleyen bir sarj cihazına sahip değilseniz, yeni bir usb-c uçlu kablo/şarj cihazı almanız gerekiyor.

Eğer Samsung da aynı kararı verirse, bu ancak telefonun fiyatından eksilen donanımın fiyatını düşmesi durumunda tolere edilebilir.

Çevreyi düşündüğünü iddia eden tek firmalar Apple ve Samsung değil. Xiaomi de yakın zamanda Avrupa’dan başlayarak paketlemesindeki plastik içeriğini %60 azaltacağını açıklamıştı. Google da 2022’ye kadar ürettiği bütün donanımların geri dönüştürülmüş materyallerden oluşmasını hedeflediklerini açıklamıştı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.