Haberler

Android 11 En Çok Kullanılan Android Sürümü Oldu

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android, dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi konumunda. Her yeni güncelleme ile yeni özellikler kazanan Android işletim sisteminin en çok kullanılan sürümü belli oldu. 

Android Cihazlarda En Çok Android 11 Sürümü Kullanılıyor

Arama motoru devi Google, her yıl yeni bir Android işletim sistemi sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Android işletim sistemi sürümleri Apple iOS işletim sistemi gibi dağıtılmadığı için her Android güncellemesinin dağıtım ya da sahiplenme oranları farklı oluyor. Bu bağlamda Android, iOS işletim sisteminin hep bir tık gerisinde kalıyor ve son Android sürümü tüm kullanıcılar tarafından alınamıyor. 

Açıklanan verilere göre Android 11 işletim sistemi Kasım 2021’de grafiğin son güncellemesi sonrasında yüzde 4 oranında artış gösterdi ve yüzde 28.3 ile en çok kullanılan Android sürümü oldu. Android 11 işletim sisteminden sonra çıkan Android 12 işletim sistemi sürümünün en popüler işletim sistemi olması çok zor görünüyor. Zira Android işletim sistemi pazarında en çok ürünü bulunan akıllı telefon üreticisi Samsung’un Android 12 işletim sistemi güncellemesini Android 11 güncellemesi kadar çok cihazın almayacağı açıklandı. 

Akıllı telefon üreticilerinin modelleri için sunmuş olduğu güncellemeler sayesinde Android 10 işletim sisteminin payı, yüzde 26.5’ten yüzde 23.9’a düşmüş durumda. Android’in eski sürümlerinde de benzer düşüşler gözleniyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.