Haberler

Amazon Yapay Zekâ Serüveninde Yeni Adımlar Atıyor: Karşınızda Amazon Bedrock!

Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Amazon, yapay zekâ serüveninde farklı adımlar atmaya başladı. Şirket, yeni çıkaracağı Amazon Bedrock ile birlikte işletmelere bambaşka fırsatlar yaratacak!

İlginizi Çekebilir: Amazon Nisan Ayında Cloud İçin Yavaşlama Görüyor

Teknoloji devi Amazon, büyük bir rekabet dünyası haline gelen yapay zekâ alanında yeni adımlar atmaya başladı. Amazon Bedrock isimli hizmetiyle piyasaya çıkacak olan sistemin günümüz dünyasına büyük bir yarar sağlaması bekleniyor. Henüz yayınlanmayan sistem şu anda tanıtımıyla bile büyük etki yaratmış durumda! İşte detaylar…

Amazon Bedrock Benzersiz Özellikleriyle Geliyor!

Amazon Bedrock, geliştirmecilere temel modellere erişim ve belirli uygulamalar üreterek özelleştirmelerini sağlayan bir servistir. İşletmelere özel olarak çeşitli yapay zekâ modellerini de kullanan sistem benzersiz uygulamalar oluşturuyor. Elbette bunlarla da kalmayan yapı, kullanıcıların verdikleri komutlar sayesinde metin, resim ve birçok içeriği kolaylıkla tanımlayabilecek. Amazon Web Services (AWS)’nin şu anda gözdesi haline gelen bu yapay zekâ beklenenden büyük bir beğeni toplamış durumda.

Amazon Bedrock hizmeti Ryanair, Sunny ve Sun Life gibi sektörde büyük önderliği bulunan şirketler tarafından denenmiş durumda. Yapılan açıklamalara göre sistemin kısa süre içerisinde beklenenden daha büyük kullanıcı kazandığını ve uzun vadede rakiplerine göre daha büyük fayda sağlayacağı düşünülüyor.

Projesinde hızla ilerleme gösteren Amazon, gelecek seneler içinde de hedeflerini farklı bir yöne çevirmek istiyor. Günümüzde büyük bir hızda büyüyen yapay zekâ modelleri özellikle bu hedef içerisinde yer alacak. Şirket sahip olduğu her firmayı birer yapay zekâ şirketi haline getirerek; yönetim, kullanım ve her türlü problemlerini daha pratik şekilde çözmek istiyor. Yapay zekanın yaygınlaşmasını sağlayacak olan bu durum, gelecek senelerde nelere yol açacağını daha yakından göreceğiz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu