Haberler

Juniper, 450 Milyon Dolara Yapay Zeka Şirketini Satın Alıyor

128 Technology firmasının satın alımı, Juniper’ın yapay zeka platformuna ve ağ portföyüne önemli katkılarda bulunacak

Juniper Networks, ağ portföyüne daha fazla yapay zeka tabanlı özellik sağlayacak bir hamle için 128 Technology isimli şirketi 450 milyon dolara satın alacağını duyurdu.

Şirket, 128 Technology’nin satın alımının, nakit ve öz sermaye ödenekleri ile yapılacağını belirtti.

Juniper Networks CEO’su Rami Rahim, alım ile alakalı, “128 Technology’nin satın alınması, Juniper’in muazzam bir başarı gördüğümüz önemli bir alanda yapay zeka odaklı girişimde hızlanmasını sağlayacak” açıklamasını yaptı.

Juniper, bir süredir satın almalar yoluyla Yapay Zeka uzmanlığını ve portföyünü güçlendiriyor. Juniper, geçtiğimiz sene Mist Systems’ı 405 milyon dolara bünyesine katmıştı. Mist’in satın alınmasından bu yana, Juniper portföyü ve analitiği için Yapay Zeka temelli ağ oluşturma araçları ekliyor.

128 Technology anlaşmasının Juniper’in mali dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Bununla birlikte 2021 mali gelirini biraz arttırması, ancak GAAP (genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri) dışı kazançları azaltması da beklentiler arasında.

128 Technology, Juniper’in AI Driven Enterprise iş biriminde yer alacak. 128 Technology 120 çalışan ve 300’den fazla müşteri barındırıyor. Şirketin yıllık geliri ise yaklaşık 120 milyon dolar.

Juniper’ın planı, 128 Technology’nin Session Smart ağını kampüs ve şube portföyü ve Mist AI platformuyla birleştirmek. İki şirket, ses, 5G ve işbirliği için ağı ve kullanıcı deneyimlerini optimize etmek için Yapay Zeka kullanan çözümler için de çalışacak.

128 Technology’nin platformu, ağ kararlarını, statik sistemler yerine gerçek zamanlı kullanıcı oturumlarına ve iş ilkelerine dayandırıyor. Juniper’ın, 128 Technology ile ilgili planlarından biri de, şirketi kendi WAN Güvence yazılımına entegre etmek. Bununla birlikte AIOps, anormallik algılama, güvenlik ve otonom ağlar sunma gibi hizmetler sunulacak.

Kaynak

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu