Blog

AirDroid Business’ta kurumsal cihazlar nasıl uzaktan yönetilir?

Coğrafi olarak dağınık ekipman gruplarının daha iyi yönetilmesi, işgücü ve kaynak maliyetlerinden tasarruf edilmesi için şirketler, müşterilerin şirketle veya işverenlerin yöneticilerle uzaktan bağlantı kurabileceği uzak cihazlara güveniyor. Bu cihazlar her ne kadar cazip görünse de, ek riskler ve maliyetler getirmektedir.
Uzaktan dağıtım için işe gidip gelme ücretleri yüksek olacak ve her bir cihazı yapılandırmak ve sisteme bağlamak daha fazla zaman alacaktır. Aynı durum yükseltmeler ve cihaz bakımı için de geçerlidir. Sadece uzak konumlardaki cihazların işletme maliyetlerini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda şirketin verileri ve veritabanları da güvenlik riski oluşturacaktır.
Güvenliği sağlamak ve verimliliği en üst düzeye çıkarırken tüm bağlı cihazların çalışma ve performans açısından tek tip olmasını sağlamak için şirketler, alarmlardan cep telefonlarına kadar kuruluşunuzun tüm uzak cihazlarını daha düşük maliyet ve risklerle izleyecek ve kontrol edecek uzaktan cihaz yönetimi yazılımlarını benimsiyor.
Böylece, tüm uzak cihazlarınızı zahmetsizce ve size zaman ve para kazandıracak yüz yüze yapılandırmalar olmadan ele geçirin. Uzaktan yönetim yazılımının uzak cihaz kontrolünüzün dinamiklerini nasıl değiştirdiğine ve bununla neler yapabileceğinize bakın.

MDM nedir?

Mobil cihaz yönetim yazılımı, şirketinizin ağına bağlı ve sahip olduğu tüm cihazlar hakkında size bilgi ve kontrol sağlayan dijital bir yönetici konsolu veya gösterge tablosudur. Bir MDM, cihazları yönetici portalından istediğiniz gibi indirmenize, yönetmenize, izlemenize, kilitlemenize veya uzaktan çalıştırmanıza olanak tanır.
Bir MDM ile, BT ekipleriniz manuel olarak yapılandırmadan veya güncellemeden yeni cihazları doğrudan çevrimiçi kanallar aracılığıyla kaydetme özgürlüğü ve fizibilitesi. Bu size zaman kazandıracak, daha fazla insan kaynağı işe almanızı veya nakliye ücreti ödemenizi engelleyecektir.

MDM’nin Bilmeniz Gereken 5 Faydası

AirDroid Business gibi Mobil Cihaz yönetimi portalları, günümüzün hızlı dünyasında oyunun kurallarını değiştirerek işletmelerin cihazlarını portalları aracılığıyla kontrol etmelerine ve izlemelerine olanak tanır ve kötüye kullanım veya hırsızlık risklerini önemli ölçüde azaltır. Kuruluşunuz için bir MDM aracı edinmenin temel faydalarından bazıları şunlardır:

●       Uzaktan kumanda

Uzaktan yönetim yazılımı ile işletme tüm cihazları, faaliyetlerini, eriştikleri siteleri ve yüklü uygulamaları izleyebilir. Yönetici herhangi bir tehdit veya kötüye kullanım hissederse, etkin olmayan bir cihazı uzaktan kilitleyebilir. Ayrıca, bir MDM ile kuruluş, uzak kontrol paneli aracılığıyla belirli sitelere erişimi kısıtlayabilir veya uygulamaların yüklenmesini engelleyebilir.

Buna ek olarak, mobil cihaz yönetim aracı ile BT ekipleri antivirüs yükleyebilir veya tüm cihazlarda kötü amaçlı yazılım saldırılarını kontrol edebilir ve şirketin veritabanını kurtarmak için ağ bağlantısını kesebilir.

●       Daha hızlı ve kolay kayıt

Yeni dizüstü bilgisayarların veya mobil cihazların dağıtılması veya çalışanlara verilmesi için günlerce uğraşmaya gerek yoktur. Bir MDM ile BT ekibi, gerekli yapılandırmaları ve uygulamaları indirmek için bağlantıyı gönderebilir ve bunları herhangi bir sorun olmadan ağa bağlayabilir. AirDroid Business’ı çoklu yollarla kaydedebilirsiniz: QR kodu tabanlı kayıt, AE kaydı, USB ile kayıt, Code Credential ile normal kayıt. Ayrıca, AirDroid Business’ın yeni işlevini deneyebilirsiniz: sıfır dokunuşla kayıt.

●       Artan verimlilik ve üretkenlik

Cihazların uzaktan kontrolü, yöneticinin tüm cihazları aynı şekilde yükseltmesine, izlemesine ve bakımını yapmasına olanak tanır. Daha hızlı dağıtım, geri bildirim ayarları ve cihaz onarımı ile müşteri deneyimi geliştirilir ve ekip yapılandırmaya, yanıt vermeyen sunuculara veya tüm cihazların denetlenmesine takılmak yerine iş operasyonlarına daha fazla odaklanabilir.

●       Bütçe dostu

Bir yönetim aracı, birkaç BT uzmanının üretkenlik ve performanstan ödün vermeden yüzlerce cihazı idare etmesini sağlayacak ve bu da insan kaynakları maliyetlerinden tasarruf edilmesine katkıda bulunacaktır.

●       İşletmenin veri güvenliğini koruyun

AirDroid Business, veri güvenliğini korumak için tasarlanmıştır. İşletme verilerinizin güvenliğini sağlamak için çeşitli özellikler sunar. Bu özellikler arasında uzaktan erişim ve izleme, cihaz yönetimi, politika ve kiosk yönetimi, coğrafi sınırlama ve özelleştirilebilir izinler bulunur. AirDroid Business’ı kullanarak cihazları uzaktan kontrol edebilir ve yönetebilir, hassas verilerin korunmasını ve yalnızca yetkili kişiler tarafından erişilebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, cihazın kullanılabilir hale gelmesini beklemeden cihazlardan uzaktan resim, ses veya diğer verileri alabilirsiniz.

AirDroid Business’ın temel özellikleri

AirDroid Business, birçok şirketin favorisi olan inanılmaz bir MDM aracıdır. AirDroid Business, Android cihazlarınız üzerinde optimum kontrol ve daha kolay dağıtım ve güncelleme sağlar. İşte AirDroid Business aracılığıyla yararlanabileceğiniz özelliklerin bir listesi:

● Gösterge paneli üzerinden uzaktan izleme ve kontrol

AirDroid Business ile BT ekibiniz, kontrol paneli aracılığıyla uzak cihazlarınızdaki işlevleri izleyebilir ve kontrol edebilir. Yönetici portalı cihaza tamamen erişim sağlar ve kamerayı kullanabilir, ekran görüntüsü alabilir, cihaz temasını değiştirebilir veya uygulamaları uzaktan yükleyip kaldırabilirsiniz.

● Grup bildirimleri ve dosya aktarımı

BT ekibi grup mesajlarını, yapılandırma ayarlarını veya şirket belgelerini tüm cihazlara toplu olarak gönderebilir. Yönetici ayrıca verileri bir cihazdan diğerine uzaktan aktarabilir veya seçilen tüm cihazlara herhangi bir yazılımı, aracı veya dosyayı toplu olarak indirebilirsiniz.

● Kullanıcı yönetimi ve cihaz gruplama

AirDroid portalı, belirli yapılandırma ayarlarını veya güncellemeleri uygulamak için birden fazla kullanıcıyı belirli gruplara ayırarak yönetme üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Gruplama özelliği ile cihazları mercan işlevleri için hızlı bir şekilde gruplayabilir ve bunları ağdan dağıtabilir veya taşıyabilirsiniz.

● Uzaktan cihaz bakımı-Siyah ekran modu

AirDroid’in bir başka inanılmaz ve yeni özelliği de pişmanlık cihaz yönetimi özelliği veya yaygın olarak bilinen siyah ekran modudur. Bu siyah veya özelleştirilebilir ekran, BT ekibi sorunu giderirken ve cihazı normale döndürürken cihazlarda görünecektir.

Ayrıca, şirket düzenli bakım ve yazılım yükseltmeleri için bu modu tüm cihazlarda çalıştırabilir.

● Politika ve Kiosk

AirDroid Business, plana bağlı olarak değişen ilke ve kiosk özellikleri sunar. Bu özellikler, yöneticilerin cihazları kendi özel gereksinimlerine ve sınırlamalarına göre ayarlamasına olanak tanıyarak işletmelerin cihazları üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarını sağlar. Böylece kullanıcılar yalnızca onaylı uygulamalara ve web sitelerine erişebilir, bu da şirket kaynaklarının kötüye kullanılmasını önlemeye, güvenlik sorunlarını ele almaya ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Ayrıca, bu özellikler yöneticilerin cihazlar üzerinde belirli politikalar ve kısıtlamalar oluşturmasına olanak tanıyarak cihazlar üzerindeki kontrollerini daha da artırır.

● Geofencing

AirDroid Business, seçilen plana bağlı olarak işletmelerin cihazları için coğrafi sınırlar belirlemelerine olanak tanıyan bir coğrafi sınırlama özelliği sunar. Bu özellik, cihazların belirlenen alanlar içinde kalmasını sağladığından, konum tabanlı işlemlere güvenen işletmeler için özellikle yararlıdır. AirDroid Business MDM Geofencing, bir cihazın ne zaman ve nerede olduğunu incelemenizi sağlayan eksiksiz bir rota geçmişi ile birlikte gelir.

Airdroid Business’ta cihazlarınızı uzaktan yönetmek için, yazılımın APK’sını bir bağlantı veya doğrudan indirme seçeneği aracılığıyla indirerek başlayabilir ve yönetici kimlik bilgilerinizle oturum açabilirsiniz.

Adım 1: Kontrollü cihazlarınıza “Biz Daemon “u indirin ve yükleyin

APK’yı indirmenin üç yolu vardır: doğrudan indirme, bağlantı indirme ve QR kodu indirme. İşletme türünüze bağlı olarak, en uyumlu çalışanı seçebilirsiniz.

Adım 2: Cihazlarınızı 5 farklı yöntemle kaydedin

AirDroid Business’a kaydolmanın beş yolu vardır:

  • Sıfır Dokunuşla Kayıt
  • Cihaz Sahibi aracılığıyla Kayıt (6 Kez Dokunma veya USB aracılığıyla Kayıt)
  • Android Enterprise (AE) Kaydı
  • Kod Kimlik Belgesi ile Düzenli Kayıt

Adım 3: Gösterge paneli ile cihazlarınızı istediğiniz zaman izleyin

Uzaktan Kumanda: Cihaz Adındaki Uzaktan Çalıştırma öğesine tıklayabilirsiniz.

Initiate-Remote-Operation-through-clicking-on-Device-Name

Ekran görüntüsü: cihazlarınızın ekran durumunu görüntüler. Düzgün çalışmayan herhangi bir ekranı hızlı bir şekilde tespit edebileceğiniz için özellikle dijital tabela veya yönetilen hizmetler için kullanışlıdır.

Uzaktan çalıştırma seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfa açılacaktır.

Sağ üstteki dişli simgesine tıklayın, bağlantı modunu seçin ve uzaktan erişim oturumunuzu başlatın.

Cihaz haritası: dağıtımınızı kuş bakışı görebilmeniz için cihazlarınızın konumunu bir harita üzerinde izleyebilirsiniz.

Kamera: Bu, kameraları uzaktan kullanarak bir veya daha fazla cihazın çevresini görmenizi sağlar.

Ayrıntılar: Cihazlarınızın ayrıntılı bilgilerini bir liste biçiminde görebilir ve cihaz adı, model numarası, ağ ve pil durumu, CPU kullanımı, seri numarası ve çok daha fazlası dahil olmak üzere görmek istediğiniz bilgileri özelleştirebilirsiniz.

Admin Console’unuzda izlemek istediğiniz cihaz bilgilerini seçmek için “Özelleştirilmiş Liste “ye tıklayın.

Gelişmiş cihaz ayarlarını yapılandırma

Daha yüksek cihaz güvenliği için ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Cihaz grubunuzdan belirli bir cihaza tıklayın ve cihazı kilitleme, fabrika ayarlarına sıfırlama ve uygulama listesi gibi cihaz ayarlarını değiştirin. Ayrıca, Kiosk Modunu etkinleştirerek Android cihazlarınızı kiosklara dönüştürebilirsiniz.

Özetle, bu kapsamlı gösterge paneli sayesinde BT yöneticileri arızalı cihazları hızlı bir şekilde tespit edebilir veya diğer uzaktan kontrol görevlerini kolayca gerçekleştirebilir. Uzaktan cihaz yönetimi, bir MDM çözümü seçmek söz konusu olduğunda kesinlikle zorunlu bir rol oynar.

Adım 4: Cihazlara grup bildirimleri gönderin

Bir cihaz filosuna aynı anda bildirim göndermek, konuşlandırılmış tüm cihazlarınızda yapmanız gereken önemli duyurular olduğunda çok yararlı olabilir.

“Yayınla” düğmesine tıkladığınızda, uzak cihazınız bildirimi hemen almalı ve aşağıdaki gibi görünmelidir:

Daha önce de belirtildiği gibi, farklı cihaz gruplarına farklı bildirimler göndermeyi de seçebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki görselde olduğu gibi mesajınızın gönderdiğiniz cihazların tüm son kullanıcıları tarafından açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Sonuç

AirDroid Business, müşteri ilişkilerini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için gelişmiş özellikler ve işlevlerle cihazlarınız üzerinde olağanüstü güvenlik ve maksimum kontrol sağlar. AirDroid Business ile koltuğunuzdan kalkmadan işletmenizin mobil cihazlarındaki her etkinliği izleyebilir ve sağlıkları, konumları ve güvenlikleri hakkında bir sekmeye sahip olabilirsiniz.

Öyleyse, bu harika gösterge tablosunu deneyin ve kuruluşunuzun çalışma performansını değiştirin. Satın almadan önce 14 günlük ücretsiz deneme sürümünde kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu