Haberler

800 Gbps’lik DDoS Saldırısı Yapıldı Yeni Rekor Kırıldı

Her geçen yıl her geçen zaman bir öncekini aratır oldu. Özellikle siber saldırılara baktığımızda her geçen gün daha yıkıcı daha zarar verici saldırılar olduğunu görüyoruz.

Son olarak yaşanan olayda 800 Gbps’lik limiti aşan DDoS saldırısı yapıldı. Bu sefer hedefte Avrupa’daki bir kumar şirketini vardı. Saldırganların atak vektörü olarak Datagram Congestion Control Protocol (DCCP) veya protocol 33’ü kullandıkları düşünülüyor.

Yeni Saldırı Grupları Yeni Saldırı Teknikleri

Güvenlik araştırmacıları yaptıkları yorumlarda yeni saldırı grupları ve yeni saldırı teknikleri ile karşılaştılarını söylüyorlar. Bunun ile birlikte saldırganların bitcoin ve diğer dijital para birimleri istemeye devam ettiklerini ancak kesinlikle blöf yapmadıklarını sözlerine ekliyorlar. Ellerindeki gücü göstermekte çekinmeyen saldırganlar aşağıdaki fidye notunu gönderdikten hemen sonra ne kadar ciddi olduklarını göstermek için önce200 Gb / sn’yi aşan ve 237 Gb / sn’de zirveye ulaşan dokuz saatten fazla aralıksız DDoS saldırısı yaptılar.

Amerika merkezli internet şirketi Akamai yayınladığı raporda her geçen yıl şiddeti artan DDoS saldırını gözler önüne seriyor.

Kaynak : bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.