Forum

USB engelleme sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

USB engelleme sorunu ??

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba

USB diskleri engeleme ile ilgili bir sorunu sizlerle paylaşmak değerli fikir ve önerilerinizi almak istiyorum. 

Kurumsal olarak güvenliğimizi sağlamak amacıyla usb diskleri kullanıcıların hizmetine sunmuyoruz . Domain ortamında GPO ile usb registry ayarlarını değiştirerek bunu sağlıyoruz

Fakat buraya kadar herşey tamam sorun domaine dahil olmayan local çalışan pc lerde bu registry ayarını manuel  yapmak zorunda kalıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR  start degerini mauel 4 cekip bıraktığımız da bir sure sonra manuel olarak yaptıgımız butun bilgisayarlardaki bu degerin tekrar eski haline (3) geldigini görduk.

Bunun sebebide herangi bir usb takarak otomatik oluşturulan bu start degerinin degişmesinden sonra başka marka model bir usb takıldığında degerin tekrar 3' e donmesi. Domain ortamında böyle bir sorun yok  fakat problem dediğim gibi local çalışmak zorunda olan bilgisayarlarda.   Bu sorunla ilgili tecrübesi olan arkadaşların çözüm önerilerini bekliyorum

teşekkürler

Gönderildi : 20/01/2009 23:40

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Registry uzerinde gerekli kisitlamayi yaptikdan sonra asagidaki dosyalar uzerinde security tabinda everyone read denied seklinde okuma haklarini kaldiriniz.

%SystemRoot%\Inf\Usbstor.inf
%SystemRoot%\Inf\Usbstor.pnf

Gönderildi : 21/01/2009 00:23

(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member

www.intelliadmin.com adresindeki network admin programını indirisen buradan istediğin tüm bilgisayarların usb veya cdrom fdd gibi aygıtlardan istediğini kapatıp açabilirsin.

Gönderildi : 30/01/2009 22:25

(@DenizERASLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba

GFI Endpoint Security bu işi başarılı bir şekilde yapıyor

iyi çalışmalar

Gönderildi : 31/01/2009 00:17

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Local bilgisayarlarda security administrator ile istediğiniz kısıtlamayı yapabilirsiniz.

Bugün usb engellemek istersiniz yarın başka birsey daha çıkar. Bence test etmenizde fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/01/2009 01:52

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba,

Bilgisayarlarda mc afee , symantec gibi koruma programlari varsa bu degeri eski haline geri getirir, reg degerini degistirip kouma programiniz hangisi ise onun olay gunlugune bakin ve ya programi disable edip deneyin

Gönderildi : 31/01/2009 02:25

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Herkese merhaba

USB diskleri engeleme ile ilgili bir sorunu sizlerle paylaşmak değerli fikir ve önerilerinizi almak istiyorum. 

Kurumsal olarak güvenliğimizi sağlamak amacıyla usb diskleri kullanıcıların hizmetine sunmuyoruz . Domain ortamında GPO ile usb registry ayarlarını değiştirerek bunu sağlıyoruz

Fakat buraya kadar herşey tamam sorun domaine dahil olmayan local çalışan pc lerde bu registry ayarını manuel  yapmak zorunda kalıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR  start degerini mauel 4 cekip bıraktığımız da bir sure sonra manuel olarak yaptıgımız butun bilgisayarlardaki bu degerin tekrar eski haline (3) geldigini görduk.

Bunun sebebide herangi bir usb takarak otomatik oluşturulan bu start degerinin degişmesinden sonra başka marka model bir usb takıldığında degerin tekrar 3' e donmesi. Domain ortamında böyle bir sorun yok  fakat problem dediğim gibi local çalışmak zorunda olan bilgisayarlarda.   Bu sorunla ilgili tecrübesi olan arkadaşların çözüm önerilerini bekliyorum

teşekkürler

domain ortamındada aynı sorun var tek farkı bilgisayarlar yeniden açıldığında dcden tekrar 4 değerini alır .localde böyle bişey yok, onur arabacının dediği gibi iki inf yi yasaklarsan sorunu çözersin ayrıca bu konuda bende gfi kullanıyorum ve tavsiye ediyorum

Gönderildi : 01/02/2009 12:41

Paylaş: