Forum

Direk MCITP Sınavla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Direk MCITP Sınavları

46 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
1,520 Görüntüleme
(@DemirhanSARAC)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Daha önce ilker54 ( http://www.cozumpark.com/forums/thread/60296.aspx  ) arkadaşımızın açmış olduğu bu başlık altından sormuş soruları fakat kendisi 70-670 'den başlamış olduğu için MSCE 'den devam etmesi önerilmiş.

Ben henüz hiç bir sınava girmedim ve gireceğim sınavlar için direk MCTIP 'den başlamam mümkün mü yani MCSE 'den değilde direk olarak MCITP sınavlarına girmek daha mı mantıklı olur ?

Eğer bu şekilde yapmam gerekiyorsa Hakan hocamızın sunduğu MCITP sertifikasyon hakkında detaylı bilgi PDF ( http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry3326.aspx  ) hiç birşey anlamadığım için hangi sınav sıralamasını takip etmem gerektiğini bilmiyorum ( ilk defa gireceğim için [:$] ). Hangi sınavlara girmem gerektiği hakkında bilgi verirseniz ve hangi ünvanlara sahip olacağımı yazabilirseniz sevinirim.

Ayrıca girmem gereken sanırım ilk sınav 70-620 eğer yanlış bilmiyorsam, doğru ise bunun testing'i mevcut olanlar eklerse sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/12/2008 05:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Demirhan ;

Eğer gözün kesiyor ise ilk olarak 7 sınava girip mcse ol , sonra mcitp için upgrade sınavlarına gir derim , en güzeli bu , sonuçta 2003 sertifkası hala geçerli ,ama 7 sınav ; para , zaman ve sabır demektir.

yok mcitp ye direk girmek istiyorum dersende orada seçenekler var  , yani

MCITP: ENTERPRISE ADMINISTRATOR  5 sınav

MCITP: SERVER ADMINISTRATOR  3 sınav

hangisini seçersen zaten elideki pdf te hemen altında girmen gereken sınavlar yazılı yani çok zor değil 🙂

tabi yeni sistemde her sınav sana ayrı bir isim olarak geri dönüyor , yani mcse de 3 veya 4 sınava girdikten sonra unvan alırken bunda sınav başına alma şansın var.

umarım açıklayıcı olmuştur

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2008 05:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hakan hocama ek olarak testkingleri www.examcollection.com adresinden bulabilirisin.

Gönderildi : 10/12/2008 14:58

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan hocam, gayet açıklayıcı ve net şimdi PDF 'deki detaylı bilgiyi de kavradım. Dediğiniz gibi yapayım hocam ben 70-670 'den başlayım ve devamını getireyim. Upgrade içinde bir sonraki aşamaya geldiğimde bu yolu izlerim.Uğur bey vermiş olduğunuz sayfaya baktım fakat genelde 70-620 var 70-670 'i bulamadım .

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/12/2008 18:37

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Ben pdf te 70-670 ile alakalı bir terim göremiyorum.

Gönderildi : 10/12/2008 21:25

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben pdf te 70-670 ile alakalı bir terim göremiyorum.

Çok uzun bir aradan sonra, askerlikte kapıyı çalmaya başlayınca ayrıca akılda başa dank edince yola başlamaya karar veridğim sertifikasyon sınavları için start verdim.

Daha önce açtığım bir başlık olması nedeni ile tekrar başlık açmaya ihtiyaç duymadım, daha önce hiç  bir sertifikasyon sınavına girmedim bu nedenle direk olarak MCITP sınavlarına girmeyi düşünüyorum bu mümkünmüdür ?

Bunun yanı sıra  Hakan hocamızın sunmuş olduğu ( http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry3326.aspx ) dökümantasyon içerisinde MCITP sınavları sıralaması

70-620 , 70-624 , 70-643, 70-642, 70-640, 70-647 sıralaması ile gitmektedir eğer yanlış anlamadı isem.

MCSE sertifikasyon sınavlarına mı gireyim önce yoksa direk olarak MCITP 'den mi başlayayım, tek ricam kafa karıştırıcı cevaplar olmazsa sevinirim " ya bundan başlasan aslında daha iyi " , " bu yada bu olabilir " gibi belirsiz cevaplar almazsam sevinirim, bilen kişiler yazarsa artık gerçekten başlamak istiyorum bu sertifikasyon sınavlarına.

Demek istediğim " bu sınava gireceksin " , " bu yolu izleyeceksin " gibi kararlı ve kesin yanıtlar bekliyorum hocalarımdan.

Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Gönderildi : 13/04/2009 03:41

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında bilgi beklemekteyim, teşekkürler.

Gönderildi : 15/04/2009 01:28

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Sınav konusunda nasıl bir yol izlemelisiniz?2003 ve 2008 i tam anlamıyla biliyorsunuz?Sertfka lamak yeterli değil sadece.O konuya hakim olma ve bilmek gerekli.Her sınav için zaman ayırıp ona çılışp girmelisiniz ki 2003 hala piyasada çok yerde kullanılıyor.Hakanb hocamında önceden bahsettiği gibi 2003e girip sonra 2008e upgrade etmek mantıklı olan ancak ben okadar çok sınava giremem derseniz 2008 e girin seçim size kalmış bu noktada ancak 2003 ten 2008e upgrade biraz uzun bir yol gibi görünsede sağlam ve kalıcıdır. 

Gönderildi : 15/04/2009 03:17

(@EmreBASTUG)
Gönderiler: 39
Eminent Member

Bir iki şey de ben sormak istiyorum;

Ben şuan vista değilde windows 7 nin sertifikasını aldım. Yani 70:680 (72:680)

Vistayı almama gerek yoktur herhalde MCITP sertifikalarımı tamamlamak için?

Bir de bu aşağıdaki resimde sıralamanın bir önemi var mı? Daha iyi olduğum konuların sınavlarına daha önce girmek istiyorum ben. Bir sorun teşkil eder mi? Mesela ben en önce Active Directory e girmek istiyorum. Bi sorun olmaz herhalde değil mi? Sorular saçma gelebilir ancak sadece 1 sınava girdiğim için hala yeterli bilgiye sahip değilim sertifikasyon süreci hakkında...

Saygılarımla

MCITP

@emrebastug.net/public_html/images/stories/enterprise.png">

Gönderildi : 18/05/2010 03:28

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Vista yerine Win7 ye girmenizde olur. Sınavların ise belirli bir sıralaması yoktur. Siz istediğiniz sınava hazırlanır ve prometricten o sınavı alırsınız. Tüm sınavlar sonunda MCITP olursunuz.

Başarılar.

Gönderildi : 18/05/2010 03:35

(@EmreBASTUG)
Eminent Member

Çok şaşırdım. Ben upload ettiğim resmin boyutunu daha ayarlarken cevaplamışsınız [:)]

Çözümpark farkı olsa gerek...

Madem önümde hiç bir engel yok. Yarından itibaren başlayacağım sertifikalarımı almaya.

Saygılarımla

Gönderildi : 18/05/2010 03:38

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Çok şaşırdım. Ben upload ettiğim resmin boyutunu daha ayarlarken cevaplamışsınız [:)]

Madem önümde hiç bir engel yok. Yarından itibaren başlayacağım sertifikalarımı almaya.

Saygılarımla

Farkımız hızımız [:)] Size bu yolda başarılar dileriz.

Gönderildi : 18/05/2010 03:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Saygılarımla

O zaman yakında yeni bir yazarımız oluyor 🙂

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2010 12:36

(@EmreBASTUG)
Eminent Member

Özür dilerim biraz geç cevapladım.

İlginiz ve teşvikiniz için gerçkten çok teşekkür ederim. İnşallah bu siteden aldıklarımı tekrar verebilme fırsatım olur, bundan mutluluk duyarım ama öyle isimler varki bu portalda değil ben bilişim eğitmenlerini bile eğitiyorlar... Önden gidenlerimiz tüm açıkları öyle kapadı tüm eksikleri öyle giderdi ki... bize gerek duyulacağı gün herhalde hiç gelmeyecek [:)]

Tüm yazar kadrosuna da şahsınızda teşekkür edeyim fırsat bulmuşken...

Gönderildi : 19/05/2010 20:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emre unutmaki hepimiz bu yollardan geçtik bu nedenle gerek yok demek çok doğru değil , sen doğru ve düzgün bir şekilde makale yazdıktan sonra emin ol onu okuyacak ve o bilgiye ihtiyaç duyacak o kadar çok insan var ki ( üye olan 34.000 ama biliyorsun üyelik gerektirmeden günde binlerce insan bu kaynakları kullanıyor ) bunları düşünmek paylaşım yapmak için yeterli diye düşünüyorum.

Gönderildi : 19/05/2010 20:20

(@EmreBASTUG)
Eminent Member

Haklısınız Hakan Bey aslında...Bizden önde olanlar olduğu gibi daha yeni yola çıkanlarda var tabiki...

İnşallah bizlerde sizin gibi bilgimizi paylaşarak büyüteceğiz...

Gönderildi : 19/05/2010 20:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

inşallah.

Gönderildi : 19/05/2010 22:19

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Konunun üzerinden yaklaşık 5 gün geçmiş ama yinede yazmak istedim.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/147753.aspx  bu konuda bir yol haritası paylaşmıştım. MCITP için. hangi 3 sınavı verirsen MCITP: SA olabiliyorsunuz. Hangi 5 sınavı verirseniz MCITP: EA oluyorsunuz gibi.

Çoğu firma hala 2003'den 2008e geçişi tamamlamamışken ve MCSE köklü, MCITP daha genç olduğundan MCSE kabul görmüş, MCITP kimi çevreler tarafından hala kabul görememiştir. Biraz zaman meselesi. O yüzden Hakan Hocamızın dediği gibi ve bazı arkadaşların da uyguladığı gibi eğer maddi durumunuz varsa önce MCSA-MCSE olup daha sonrasında MCITP olmanız güzel olacaktır. Tabi maddiyat izin vermiyorsa direk 5 sınav ile MCITP olmanız da mümkündür.

Onun dışında makale konusunda kendinize güvenmeniz şart. Sektörde uzman isimler var. Ama takdir edersiniz ki yeni başlayanlar da var. Herkesin bir yerlerden tutması gerekiyor. Uzman isimler uzmanlıklarına yaraşır kalite ve level'da makale yazıp video çekiyorken, arkadan gelenlere yada geleceklere de destek olacak makale ve videoların hazırlanması gerekli. Bu rotasyon meselesi. Ben bugün XP videosu çekiyordum, yarın Server ertesi gün de Virtualization, SCCM, SCOM belki de network. Sonra ben miyadımı doldurduğumda yerimi arkadan gelecek arkadaşa bırakmam gerekecek. Bu böyle sanki babadan oğula deyimi gibi sürekli gidip gelecek.

Önemli olan sizin içinizdeki PAYLAŞIM DUYGUSU hiç eksilmesin. Biraz geç yazdım ama kusuruma bakmayın lütfen. Saygılarımla.

Gönderildi : 24/05/2010 16:19

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

Bazı sorularım olacaktır ama  http://www.cozumpark.com/forums/thread/165331.aspx  linkindeki yazınızı okudum ve cevabımı aldım:)

Çok teşekkür ederim.

Saygılar 

Gönderildi : 27/05/2010 22:15

Sayfa 1 / 3
Paylaş: