Forum

Hp Elitedesk 800 G2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Elitedesk 800 G2 Geç Açılma Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,926 Görüntüleme
(@onurchan)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, benzer bir konu aradım fakat bulamadım. O yüzden tekrar olduysa kusura bakmayın.

Konuda da görebileceğiniz bilgisayar modeline sahibim. Ama şöyle bir sorunum var; power düğmesine bastığım zaman ekrana görüntü en az 30sn sonra geliyor. Aslında power'a basınca işlemci fanı başta olmak üzere bilgisayar çalışıyor gibi ama görüntü yansımıyor. Sonrasında Hp markası ile bios ekranından standart açılışa geçiyor. Ram'leri kontrol ettim, disk değiştirip SSD taktım ama çözüm olmadı. Sebebi nedir? Neyi kontrol etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 26/05/2018 05:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Self-Test gibi bir özellik açık olabilir mi BIOS üzerinde?

https://support.hp.com/bg-en/document/c03840403

Yada AHCI mode ve benzeri yani yeni laptop eski disk ya da eski laptop yen disk durumları.

Secure boot' u kapatmayı denediniz mi?

Özetle pek çok nedeni olabilir bence güncel bir bios update ve bios ayarlarını resetledikten sonra yine deneyin derim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2018 06:07

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Hakan hocanın belirttiği gibi, bios update ile başlayabilirsiniz.

sanırım bu sorun elinizdeki modelde karşılaşılan bir durum, konu ile ilgili hp'nin bir rehberi mevcut, inceleyip adımları uygulayabilirsiniz.

https://support.hp.com/us-en/product/hp-elitedesk-800-g2-tower-pc/7633297/document/c03518095

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2018 05:01

Paylaş: