Forum

resetleyen windows ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

resetleyen windows xp'ler

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@ahmetceylan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bu hafta başlayan çok ilginç bir hata ile karşılaştık işyerinde bulunan xp makinalar durup dururken resetlemeye başladı 1.3.5 derken 10 a yakın cihaz sürekli resetlemeye daha sonrada hiç açılmamaya başladı makinaları formatladık eski haline yeniden getirdik ama nafile sıfır kurulum xp cihazlar sürekli reset atıyor Win7 ve Win10 kurdugumuz zaman düzeliyor.
Sizce sorun ne olabilir. (Antivirüs vs bütün yöntemleri denedik.)

Gönderildi : 01/05/2018 21:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Olay görüntüleyici loglarında durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/05/2018 00:02

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

merhaba ;

merak ettim aktivasyon nasıl yaptınız ? (benim XP ler oem ve artık activasyon olmuyor)

Gönderildi : 02/05/2018 08:59

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

İlginç bir sorun olmuş donanım bazlı bir sorun olacağını düşünmüyorum bilgisayarları temiz kurulumdan sonrasında bile resetlmesi ya aktivasyonla alakalı bir sorun olabilir crack kullanmıyorsunuzdur umarım yada driverlarla alakalı bir uyumsuzluk olabilir.

Gönderildi : 02/05/2018 10:58

(@ahmetceylan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Sıfır kurulum sonrası aynı hatayı almaya devam ediyoruz... Driverleri üretici firma sitesinden indirip kuruyoruz. Orjinal cd ile yapıyoruz yinede olmadı

Xp lisans sorunu ne zmandır beri var bilginiz varmı?
Lisansa gelince telefonla microsoft arıyoruz o sekılde lisanslıyoruz. cok lokasyonlu bir şirkette calısıyorum diğer subelerde yok sadece bir subede var anlamış değilim. 

Gönderildi : 02/05/2018 17:46

(@ahmetceylan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sorunu dün itibariyle çözdük. Virüsten şüphelenmiştik kaç zamandır ama suanki kullanmış oldugumuz eset endpoint prodection antivirüs uygulamasına güvenip virüs süphesini arka plana atmıştık ama farketttikki cihazlar gerçekten şüpheli davranışlar ağ kullanımı yapıyor. birkaç antivürüs kurup denedik symantec endpoint pro. bir ipden saldırı bloke ettim uyarısı verince diğer xplerede kurduk sonrasında virüsün kaynağının o oldugunu gördük xp nin açığından yararlanıp makinalara reset atıyor sonrasında dosya yapısını bozuyor. Benzer sorunla karşılaşan olursa birkaç antivirüs kurun ve aynı zamanda network'ü izleyin sorunu çözersiniz diye düşünüyorum.

Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler....

Gönderildi : 04/05/2018 12:02

Paylaş: