Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Bir maili bir kaç farklı yerden yönetmek ile ilgili...

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
14.9 K Görüntüleme
(@mehmetagcaoglu)
Gönderiler: 32
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

mail.yandex.com.tr üzerinden firmaya ait mali adresimi kullanıyorum. ([email protected] şeklinde).

2 farklı bilgisayar üzerinden Microsoft Office Outlook ile kullanıyorum. Ancak gönderilen mailleri 2 tarafta göremiyorum. Gönderdiğim mailler sadece gönderdiğim bilgisayarda görünüyor. Her iki bilgisayar da da görünmesini nasıl sağlayabilirim. 

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/04/2018 21:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Outlook üzerinde mail kurulumu nasıl yapıldı? Pop, imap?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/04/2018 22:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Rıza hocada sormuş, tahminen pop3 kullanıyorsunuz.

imap olarak hesabınızı yapılandırmanız yeterli.

referans adres fikir verecektir.

https://yandex.com.tr/support/mail/mail-clients.html#imap

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2018 03:23

(@mehmetagcaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Öncelikle ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Mailim pop imiş, imap olarak sunucudan (yandex ten) değiştirdim. Ancak outlook tarafında var olan pop hesabını imap a çeviremediğim için (hesap türü değişmiyor) onu silip, yeniden kurdum. Şuan da iki tane Gelen Klasörüm var, biri eski pop hesabın klasörü, diğeri yeni imap ın klasörü. Buna bir çözüm var mı ? 

Pop ile imap arasında avantaj dezavantaj var mı ?

Düzenleme : Gönderdiğim mailler telefonda ve diğer cihazlarda görünmüyor. Bunun için bir yar var mı ? 

Mail serverimin taşıp eski maillerin otomatik silinmesi durumunda outlook dan da silinir mi ?

Gönderildi : 19/04/2018 13:06

(@turancoskun)
Üye

Şuan da iki tane Gelen Klasörüm var, biri eski pop hesabın klasörü, diğeri yeni imap ın klasörü. Buna bir çözüm var mı ?

eski pop hesabında bulunan gelen/gönderilen klasörlerini, yeni hesaba taşıyıp, pop hesabı silebilirsiniz.

Pop ile imap arasında avantaj dezavantaj var mı ?

imap senktronizasyondan dolayı avantajlı, bundan dolayı sildiğiniz bir mail mobil ve outlook üzerinde direk silinir.

Düzenleme : Gönderdiğim mailler telefonda ve diğer cihazlarda görünmüyor. Bunun için bir yar var mı ? 

Mail serverimin taşıp eski maillerin otomatik silinmesi durumunda outlook dan da silinir mi ?

üstte belirttiğim taşımayı gerçekleştirmeniz yeterli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2018 04:52

(@mehmetagcaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

İlginiz için çok teşekkür ederim. 

1) Gönderilmiş Öğeler klasörünü Sent e taşıyamadım. Taşı menüsü aktif değil. İçeriğini taşıdım ve tüm cihazlardan görüyorum. Ancak yeni mail attığım zaman Gönderilmiş Öğeler klasörüne düşüyor ve Sent e manuel olarak taşımak zorunda kalıyorum.  (Düzenleme 1 : Bunu hesap ayarlarından hallettim)

2) Mailleri sildiğim zaman üzeri çizgili oluyor ama silinmiyor. 

3)Gönderilmiş Öğelerde mailler Kime şeklinde görünürken, Sent klasörüne geçtiğim zaman Kimden şeklinde görünüyor. Dolayısı ile mail ayırt etmem güçleşiyor.  (Düzenleme 2 : Alan düzenlemesi ile bunuda hallettim)

Gönderildi : 23/04/2018 16:00

(@turancoskun)
Üye

rica ederiz, eski profilden kaynaklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.

yeni bir outlook profili oluşturup, imap hesabınızı tanımlayarak test edin.

Gönderildi : 24/04/2018 03:10

Paylaş: