Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows10 Hyper-V Kurulmuyor.

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
882 Görüntüleme
(@YusufGunaydin)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar. Win10 Pro yüklü bilgisayarımda daha önceden HYPER-V sanal makinelerim vardı. İşletim sisteminde sorun olduğu için Pc'yi yeniden kurdum.

Cihazım donanım olarak Hyper-V destekliyor. Program Ekle/Kaldır dan,PowerShellden ve DISM.exe komutları dahil 3 versiyonu da denediğimde kurullum yapamadım.

Program ekle kaldırdan kurduğumda bilgisyar yeniden başlatılacak diyor başlatıyorum fakat program ekle kaldırdan windows özelliklerine baktığıımda Hyper-V kurulmamış gibi CheckBoxlar boş geliyor.

Admin ile PowerShell den kurmak istediğimde ;

PS C:\Windows\system32> enable-wind -Online -featurename Microsoft-Hyper-V -All
enable-wind : The term 'enable-wind' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path
was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ enable-wind -Online -featurename Microsoft-Hyper-V -All
+ ~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (enable-wind:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException 

bu hatayı veriyor

DISM komutu kullanınca ise ; dism.exe /Online /Enable-Feature:Microsoft-Hyper-V /All

%100 e kadar dolunca 

Error: 50

The operation is complete but Microsoft-Hyper-V feature was not enabled.
A required parent feature may not be enabled. You can use the /enable-feature /all option to automatically enable each parent feature from the following list. If the pare
nt feature(s) are already enabled, refer to the log file for further diagnostics.
Microsoft-Hyper-V-All

Bu hatayı alıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 05/04/2018 00:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

w10 hangi versiyonu kullanıyorsunuz ?

güncel bir versiyon değil ise, güncelleştirmeleri uygulayıp tekrar deneyin.

devamında bios tarafında virtulazation satırının açık olduğundan emin olun.

son olarak w10 üzerinde herhangi bir güvenlik vb. uygulama çalıştırıyorsanız, devre dışı bırakarak test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2018 03:26

(@YusufGunaydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Turan Bey,

Öncelikle cevab verdiğiniz için teşekkürler.

Windows  10 Professional işletim sistemi kullanıyorum. 1709 Sürümü.

Güncelleştirme hakkında da güncelleştirme ekranın da aşağıda ki uyarıyı veriyor.

"2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1709 03 Toplu Güncelleştirmesi (KB4088776) Durum : Yeniden Başlatma bekleniyor.."

Bilgisayarı yeniden başlatıyorum fakat bu ibare değişmiyor. Paketi <download edşp manuel güncelleştirmeyei denedim zaten yüklü diyor.

Windows yüklü Güncelleştirmelere bakıyorum gerçekten yüklü görünüyor.

Kaldırıp tekrar kurmayı deniyorum fakat çözüm olmuyor.

Eğer sorunu çözemez isem son çare işletim sistemini yeniden kurmayı deniycem.

Gönderildi : 06/04/2018 00:00

(@turancoskun)
Üye

öncelikle update sorununu, referans adreste belirtilen adımlar ile çözmeyi deneyin.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/problems-with-installing-windows-10-update/d99f2771-0db0-4c2b-977f-66720501d7ae

devamında host üzerinde herhangi bir güvenlik çözümü bulundurmadan, hyper-v tekrar yükleyin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2018 02:14

(@YusufGunaydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Turan bey merhaba,

Son 1 saattir linkteki yönergeleri takip ediyorum fakat bu sefer de KB4089848 numaralı update te takılı kaldı.

Aynı kısır döngüye geri döndük.

Sistem geri yüklemeyi denedim fakat uygun kayıt bulamadım (Sadece windows'un yüklendiği hiçbir güncellemenin olmadığı..)

Bu update i direk download edip kurdum, kurulum başarılı geçti restart ettim fakat windows güncelleştirmede yine bu paket için başarısız diyerek güncelleştirmeyi indirip kurup yeniden başlatıyor sürekli.

Bu arada Hyper-V halen aynı. Windows özellikleri ekle/Kaldırdan ekliyorum restart ettiğimde hala yüklenmemiş görünüyor.

Bu testleri yaparken Virüs tarama programını kaldırdım, Defender ayarlarını da kapattım.

Fakat çözüm bulamadım.

Gönderildi : 06/04/2018 03:17

(@YusufGunaydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Sorunu çözemedim. Bilgisayarı Sistem geri yükleme ile ilk kurduğum ana çektim internet bağlantısını keserek daha önceden indirimiş olduğum

sorunlu updateleri teker teker yükledim.

Sonrasında Hyper-V başarılı bir şekilde kuruldu.

Gönderildi : 07/04/2018 00:53

(@turancoskun)
Üye

w10 tarafında updateler ile benzer sorunlar yaşanabiliyor, hayırlı olsun.

Gönderildi : 07/04/2018 10:45

Paylaş: