Forum

mail yükleme v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail yükleme ve alma boyutu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,570 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

exchange 2013 konusunda sormak istediğim bazı şeyler var.

1) şirket içerisinden mail göndermek istediğimde yöneticinin alma ve gönderm eboyutu mailboxta 40 mb. olmasına rağmen 20 mb.den fazla dosya 

ekleyince aşağıdaki hatayı veriyor.

2) yine bazı kullanıcılara dışarıdan 18 mb dosya ekki gönderiyor bizim websense tarafta mail gelmiş gözüküyor ama mail gelmiyor. ben anlamadım.

mailbox tarafında 40 mb yöneticilerin ama 78 mb. dosya gelmiyor

3) telefondan mail göndermek ve almak istendiğinde 10 mb. den uzun mail gönderme ve alma telefonda olmuyor bunun başka bilr ayarı varmı.

transportconfig çıktısıda aşağıdadır. ama dediğim gibi yöneticilerin gönderme ve alma farklıdır. mailboxda ayarladım

https://i.hizliresim.com/JQGWoQ.jp g" alt="" />

Gönderildi : 19/03/2018 20:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Her 3 başlıkta forumda pek çok kez konuşulmuştur, arama yaparsanız cevapları bulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2018 21:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocsm google daaradım çok ama bulammadım. 3 başlığıda yönlendirirseniz sevinirim. sıkıntı yaşıyorum

send ve eceice connector ayarı aşağıdadır. fakat ben yönetime send ve receive olarak 30 mb. veriyorum

Gönderildi : 20/03/2018 17:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://www.hakanuzuner.com/index.php/exchange-server-activesync-mail-ve-ek-gonderme-limiti-attachment-size-for-exchange-active-sync.html

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2018 16:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam öncelikle teşekkür ederim. aynı soruda aşağıdkai gibi bir sorum vardı.

eklediğiniz dosya sunucunun izin verdiği boyuttan daha büyük bunun yerine dosyayı paylaşılan alandan atın

gibi mesaj nedir. ben outlooktan 40 mb dosya gönderme yetkim var. ama ben outlook tarafında 20 mb. dan fazla dosya eki ekleyemmiyorum

Gönderildi : 22/03/2018 20:50

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Hocam imsva yada websense tarafında mail alım ve gönderimi ile ilgili bazı kısıtlama yada kurallar olabilir bu kısımlarıda inceleyebilirsin

Gönderildi : 23/03/2018 00:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hocam öncelikle teşekkür ederim. aynı soruda aşağıdkai gibi bir sorum vardı.

eklediğiniz dosya sunucunun izin verdiği boyuttan daha büyük bunun yerine dosyayı paylaşılan alandan atın

gibi mesaj nedir. ben outlooktan 40 mb dosya gönderme yetkim var. ama ben outlook tarafında 20 mb. dan fazla dosya eki ekleyemmiyorum

söylediğim gibi 3 sorunuzun da cevabı var dedim, sonuncusu çok kritik dediniz cevap verdim, şimdi diğer soruları yine soruyorsunuz ama dedim ki 3 sorunuzun da cevabı forumda var, baktınız mı?

Gönderildi : 24/03/2018 17:53

Paylaş: