Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Kapsam Engeli

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,390 Görüntüleme
(@sonergulbetekin)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Server 2008 Foundation R2 sunucumuz var. Dışarıdan da bu sunucuya ipsi sabit olan bir bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısı yapıyorum. Ben istiyorum ki sadece bu ipden gelen uzak masaüstü bağlantısı server tarafından kabul edilsin. Bunun için server da Gelen KUralları kısmında Uzak Masaüstü(TCP-Gelen) kuralına çift tıklayıp açılan pencereden Kapsam kısmına girip Uzak IP adresi kısmında Bu IP adresleri yazan kısma sadece bağlanmasını istediğim dış ip yi yazıyorum. Hizmetler kısmında Uzak Masaüstü Hizmetleri ile Uzak Masaüstü Yapılandırmasını da yeniden başlatıyorum. Fakat dış ipye yazdığım ipnin dışından da uzak masaüstü bağlantısını kabul ediyor.

Bu arada güvenlik duvarı kapalı. Güvenlik duvarını açtığımda hiçbir şekilde uzakmasaüstünden bağlantı sağlayamıyorum. Sizce nerede yanlış yapıyorum? Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 24/01/2018 12:52

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Serhat hocamızın bu konuyla ilgili yazmış olduğu bir makale mevcut 8. adımı incelerseniz yardımcı olacaktır. Eğer 3389 portunuz dışarı açık ise aşağıdaki adımların hepsini incelemenizde fayda var.

http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-rdp-guvenligi.html

Gönderildi : 24/01/2018 13:20

(@sonergulbetekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

8. maddeye baktım. Zaten aynı şekilde uyguladım. Ama yine uzaktan gelen bağlantıyı kabul ediyor. Acaba önce 3389 portunu değiştirdikten sonra uzak masaüstüne atadığımız yeni porta kural oluşturup o şekilde mi yapmamız gerekiyor?

Gönderildi : 24/01/2018 17:49

(@sonergulbetekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Nedendir bilemiyorum ama ne denediysem dışarıdan herhangi bir ip ile erişim sağlayabiliyorum ::(

Gönderildi : 28/01/2018 22:09

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sistemde kullanmış olduğunuz bir firewall varmıdır? bu işlemleri bunun içersinden de yapabilirsiniz açıkcası bu tarz kısıtlamaları windows üzerinden yapan birisine hiç denk gelmedim...

Gönderildi : 29/01/2018 18:44

(@sonergulbetekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir firewall kurulu değil.

Gönderildi : 30/01/2018 01:12

Paylaş: