Forum

Windows7 Başlangı&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 Başlangıçta Program Çalıştırma

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,068 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, windows 7 sistemde regedit ten "  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon  " konumundaki "shell" değerini "explore.exe" olarak değil de çalışmasını istediğim programın adresini girdim başlangıçta masaüstü yerine direk program çalışır şekilde geldi. Buraya kadar herşey iyi güzel fakat ek olarak 1 program (ekran klavyesi) daha çalışsın istiyorum bunu nasıl yaparım acaba? "Başlangıç" klasörüne ekledim ekran klavyesini ancak açılmadı. Explorer gelirse açılıyor gelmeyince açılmıyor.

Ek olarak : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run  konumunda da yeni dize değeri oluşturup ismini osk ve değerini c:\windows\... diye belirtip eklesem de açmadı. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2017 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Windows 7 artık çok eski bir işletim sistemi hatırlamıyorum ama başlat çalıştır da shell:startup yazınca zaten startupda ne istiyorsan kısa yolunu koyman yeterliydi.

Bu explorer.exe yi özellikle mi yasaklamak istiyorsun?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2017 22:11

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam, shell:startup ı denedim. Eğer explorer.exe çalışırsa shell:startup daki programlar açılıyor sorun yok ama ben winlogon dan explorer.exe yerine direk istediğim programı açtığımda shell:startup daki programlar açılmıyor. Workgrup olduğundan dolayı gpo kısıtlama da yapamıyorum bu yüzden kullanıcının kullanması gereken 2 adet (1- otomasyon 2- ekran klavyesi) programı kullanmasını istiyorum sadece. Windows7 linsansa sahip olduğumuz için macbur kullanıyoruz. Win10 alınmıyor, eldeki imkanlarla birşeyler yapmaya  çalışıyorum mecbur.

Gönderildi : 07/11/2017 14:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

o zaman sana başarılar diliyorum çünkü işin çok zor, GPO yok, lisans yok, bence bunu senden kim istiyor ise bu imkanlar ile olmuyor diyebilirsin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2017 20:42

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Görev zamanlayıcı ile başlangıçta çalışması için aşağıdaki gibi bir bat dosyası hazırladım iş gördü. Böyle spesifik işler isteniyor maalesef.

@echo off
start C:\....
start C:\....
taskkill /f /IM explorer.exe
exit

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/11/2017 21:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

iyiyimiş, bigli ve dönüş için teşekkürler, yanlış anlamayın zaman artık o kadar değerli ki = para demek ondan ben bu tür işlere ( bence tüm IT sektöründeki sizlerde, bizlerde ) bakmayıp daha katma değerli işler yapmak için zaman harcamalıyız.

Gönderildi : 07/11/2017 21:04

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rica ederim. Teknolojiye önem verilmeyen yerlerde bu tür işlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz maalesef. (Yanlış anlayacak durum yok hocam. Hayat şartları, şehir imkanları, destek, önem vs. durumlardan dolayı da gelişimin olmadığı yerlerde çalışmak zorunda kalıyoruz.)

Gönderildi : 07/11/2017 21:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eyvallah, anlayışın için teşekkürler.

Gönderildi : 07/11/2017 21:19

Paylaş: