ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Koaksiyel Kablo İle İnternet Paylaşımı

Son Mesajınız 08-12-2017, 13:57 SERKAN KIZIK tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  07-24-2017, 23:26 516801

Koaksiyel Kablo İle İnternet Paylaşımı

Herkese merhaba

Bugün bir firma cat kablosundan gelen sinyali koaksiyel kablosuna aktarıp diğer ucuna başka bir cihaz daha takıp interneti istediğimiz gibi verebiliyoruz dediler ve ürünü inceledim firmanin anlattığı kadarıyla vekendi araştırmalarım sonucu uydu sinyali düşün bir frekans aralığında çalıştığı için internet siyalini daha yüksek değerlerde verip bu şekilde internet paylaşımı yapılabiliyormuş.Forumda biraz gezindim ama bu tip cihazlardan bahseden hiç olmamış. aşağıda verdiğim linkte ürünün teknik özelliklerinive ne işe yaradığını detaylı inceleyebilirsiniz.

Sizin bu ürüne yorumlarınız nedir acaba bu sisteme  geçsem sıkıntı yaşarmıyım otelde kullanan yada bilen meslektaşlar varsa yorum yaparsa sevinirim.

Ürün PDF

Ağ İşletmeni
  •  07-25-2017, 4:00 516804 Cevap 516801

Cevap : Koaksiyel Kablo İle İnternet Paylaşımı

Cevabınızı vereyim size...

İnternet Dağıtımlı Multiswtch cihazları ile  uydu yayını ve internet hattını  coax kablo üzerinden taşıyabiliyorsun... Daha iyi anlamanız için resminide ekledim.

Mert Kibar - Teknoloji ve Web Uzmanı
  •  07-25-2017, 8:55 516807 Cevap 516804

Peki pratikte nasıldır? performns alabilirmiyiz uzun vadede sıkıntı yaratırmı ?

Mert Kibar:

Cevabınızı vereyim size...

İnternet Dağıtımlı Multiswtch cihazları ile  uydu yayını ve internet hattını  coax kablo üzerinden taşıyabiliyorsun... Daha iyi anlamanız için resminide ekledim.

Ağ İşletmeni
  •  07-25-2017, 9:36 516810 Cevap 516801

Emin Akın:

Herkese merhaba

Bugün bir firma cat kablosundan gelen sinyali koaksiyel kablosuna aktarıp diğer ucuna başka bir cihaz daha takıp interneti istediğimiz gibi verebiliyoruz dediler ve ürünü inceledim firmanin anlattığı kadarıyla vekendi araştırmalarım sonucu uydu sinyali düşün bir frekans aralığında çalıştığı için internet siyalini daha yüksek değerlerde verip bu şekilde internet paylaşımı yapılabiliyormuş.Forumda biraz gezindim ama bu tip cihazlardan bahseden hiç olmamış. aşağıda verdiğim linkte ürünün teknik özelliklerinive ne işe yaradığını detaylı inceleyebilirsiniz.

Sizin bu ürüne yorumlarınız nedir acaba bu sisteme  geçsem sıkıntı yaşarmıyım otelde kullanan yada bilen meslektaşlar varsa yorum yaparsa sevinirim.

Ürün PDF

Kablonet aynı sistemi kullanıyor, yıllar önce bu türde sistemler satıyordum oldukça kullanışlı ve IP TV sisteminide üzerinden taşyabildiğiniz için oteller için ideal oluyor.

Oku!

www.ertanerbek.net

ÇözümPark Facebook Sayfası - BEĞENİN :)

•  07-25-2017, 16:28 516848 Cevap 516810

Burada amaç ne? Datayı uzun mesafelere taşımak tamam da Maliyeti düşük oluyor?

Kablolama yaptıktan sonra Fiber var zaten. Öte yandan Wifi de bir seçenek olabilir.

•  07-26-2017, 20:49 516889 Cevap 516848

mesela internet kablosu çekemediğiniz yerlerde koaksiyel kablo yada anten kablosu mevcutsa bu sistemi kullanabiliriz. Bu sistemi kullanan bir kaç otel bilgi işlem müdürleriyle görüştüm. bazıları taktırdıgı günden berişikayyetçi bazıları ise çokmemnun bu sistemden. Açıkçası ikilemde kaldımdiyebilirim.

Ağ İşletmeni
  •  07-27-2017, 9:27 516895 Cevap 516889

O zaman yaşayıp görmek gerekiyor demek ki ;-))

•  08-12-2017, 13:57 517562 Cevap 516889

Hocam İzmir'de böyle kurulu bir internet sistemi incelleme fırsatım ama hiç memnun değillerdi çünkü bazen tv'ler açıldığında internet gidiyordu diye şikayetleri vardı. Kolay gelsin.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle