Forum

web sayfa adresine ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

web sayfa adresine göre gidilecek proxy adresinin değiştirilmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Soruyu aktarırken bile biraz garip olduğunu biliyorum fakat şöyle bir örneğim var. Maliye bakanlığı web sayfasına girip işlem yapacak kurumların statik IP adreslerini isteyip oradan gelecek ziyaretçilerin usernamelerini adrese göre kaydedip izin veriyor. Merkezimdeki Statik IP adresini verdiğim için oreanın proxy adresi üzerinden gelen tüm ziyaretçilerin usernamelerini kabul edip hizmet veriyor. Bu arada Kıbrıs merkezden uzak Londra merkez ise RRAS ve Site to Site ile Kıbrıs merkeze bağlı iken interneti Kıbrısdan çekmesi durumunda oranın proxy adresi ile bağlantılar çok yavaş oluyor ama Kıbrısın proxy adresi ile Maliye bakanlığı sitesine rahatlıkla erişim sağlıyoruz. Bu arada personele hızlı internete çıkış için londradaki firewal makinesinin üzerinde bulunan proxy adresini girdiğimde internet hızlı oluyor ama bölgede yaşanan internet hizmeti eksikliği neticesinde 4G modem ile yapılan bağlantıda ise static ip adresi alınamadığından ötürü buranın proxy adresi ile Maliye bakanlığına erişim olamıyor. Gerek pFsense gerkesede nasıl bir ayarla https://online.kktcmaliye.co m adresine girecek olanları otomatik olarak Kıbrıs Merkeze bakan proxy adresinden erişime sağlayabiliir. 

Gönderildi : 10/07/2017 01:23

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilk aklıma gelen birden fazla browser kullanıp, her browser için ayrı proxy tanımlama.

veya referans adresteki yöntemde uygulanabilir.

https://customers.trustedproxies.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=25

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2017 02:56

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

link Londrada engele takılıyor ziyarete kapatılmış. Ayrıca bunlara ek olarak script file ile browsere .pac uzantısı ile de eklemeye çalıştım ama nafile olmadı. İşletim sistemleri windows 64 bit enterprise

Gönderildi : 10/07/2017 04:14

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

referans adrese erişimek için, kıbrıs proxy server adresini kullanabilirsiniz. 🙂

ayrı browserlar üzerinden, farklı proxy kullanmayı denediniz mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/07/2017 04:23

Paylaş: