Forum

ortamda bulunmayan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ortamda bulunmayan makinanın lisanslanması

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba microsoft bağlı bir firma lisans için gelecekler artık bsa nın yapmadığını söylediler 

Sorum ise deneme için kurduğum bir kaç tane server var server 2008 r2  bizde bir tane lisans var ben 3,4 tane kurmuşumdur.

Gelecek olanlara sorduğumda kaldırsan bile kayıtlarda gözükür ve lisansı ne amaçla kurarsan kur bir kere bile kurduysan çıkar diyor

Ben  bu kayıtları nasıl silebilirim eski deneme yaptığım server lar için fiziksel olarak artık yoklar umarım anlatabilmişimdir

Gönderildi : 29/05/2017 16:55

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Deneme amaçlı kurduysanız zatenbelirli bir süre kullanma hakınız var. Denemenizi bitirdikten sonra sildiyseniz sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 30/05/2017 00:17

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Deneme amaçlı kurup kaldırdıysanız bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten ilk kurulum aşamasından sonra belirli bir süre deneme sürümü olarak kullanabiliyorsunuz işletim sistemlerini. Korsan bir şekilde lisanslama işlemi yapmadıysanız sorun  olmayacaktır.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 30/05/2017 00:57

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Active Directory tarafında deneme amaçlı kurmuş olduğunuz serverlar gözüküyorsa oradan silin dns kayıdı ve dhcp kayıtlarınıda silin deneme süresince kurulumlarda sorun olmuyor ancak siz yinede burdakı kayıtları silmenizde fada var.

Gönderildi : 30/05/2017 10:31

(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

microsof'tu aradığımda bir kez bile lisansı girdiysen o taramada çıkar dedi amacım aktif olmayan server ve pcleri silmek aslında yazdıklarınızı uygulamak yeterliyse tamamdır denerim

Gönderildi : 30/05/2017 12:58

Paylaş: