Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Download sonrası "Internal Error" hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
839 Görüntüleme
(@MuratAjder)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi günler;

Esxi 5.5 üzeride sanal sürücü olarak kurulu olan Windows 2008 Server işletim sisteminin bir kopyasını VMware Workstation 12.0 ile almak için Download özelliğini kullandım. Ancak işlem bittikten sonra 

"Could not open virtual machine "WEB SERVER" (E:\yenı\WEB SERVER.vmx):

Internal error.

Remove "WEB SERVER" from the library? "

Şeklinde bir hata verdi. Internal Error hatasının çözümü olarak kapalı olan VMware hizmetlerinden bahsedilmiş ancak bende tümü aktif. 

Bu yöntem ile hata yapmamak için farklı bir makinada daha önce ESXİ 6.0 üzerine işletim sistemi kurarak Download etmiştim ve başarılı olmuştu burada neyi göz ardı ettiğimi anlayamadım.

Download sonucunda "WEB SERVER.vmx" ve "WEB SERVER-disk1.vmdk" dosyalarını oluşturmuş önceki denememde daha fazla dosya mevcuttu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/03/2017 13:41

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

İyi günler;

Esxi 5.5 üzeride sanal sürücü olarak kurulu olan Windows 2008 Server işletim sisteminin bir kopyasını VMware Workstation 12.0 ile almak için Download özelliğini kullandım. Ancak işlem bittikten sonra 

"Could not open virtual machine "WEB SERVER" (E:\yenı\WEB SERVER.vmx):

Internal error.

Remove "WEB SERVER" from the library? "

Şeklinde bir hata verdi. Internal Error hatasının çözümü olarak kapalı olan VMware hizmetlerinden bahsedilmiş ancak bende tümü aktif. 

Bu yöntem ile hata yapmamak için farklı bir makinada daha önce ESXİ 6.0 üzerine işletim sistemi kurarak Download etmiştim ve başarılı olmuştu burada neyi göz ardı ettiğimi anlayamadım.

Download sonucunda "WEB SERVER.vmx" ve "WEB SERVER-disk1.vmdk" dosyalarını oluşturmuş önceki denememde daha fazla dosya mevcuttu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Bu şekilde download etmek yerine, ESXi üzerindeki virtual machine'i shutdown ettikden sonra File > Export > Export OVF ile dışarıya alıp sonra aldığınız OVA/OVF dosyasını workstation'a deploy etmeyi deneyin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 30/03/2017 00:46

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. 

Dediğiniz gibi export işlemini yaptım Workstation -> File -> Open'dan export ettiğim ovf dosyasını göstererek import işlemini yaptım. Ancak workstationda yeni eklediğim sanal makinayı göstermedi. Hatada vermiyor. Import ettiğim PC'me WEBSERVER.vmx ve WEBSERVER-disk1 dosylarını oluşturmuş. Ancak Workstation'da PC gözükmüyor.

Aynı işlemi denemek için kurduğum farklı bir pc den yaptığımda başarılı oluyorum hem download hemde export seçenkleri ile ama esas kullanıcağım pc yi alamadım. Sanal makinam şirket tarafından aktif kullanıldığı için sürekli kapatma işlemide yapamıyorum. Şuan baya bi zor durumdayım 🙂

Gönderildi : 30/03/2017 14:45

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sanal bilgisayarımın RAM değeri ve İşlemci sayısı fazla benim bilgisayarımdaki konfigurasyon karşılamaz. Bundan dolayı olabilir ancak benim aktif kullanımdaki PC'nin konfigurasyonunu değiştirmek en son istiyeceğim şey. Exportla aldığım dosya üzerinde bi oynama yapabilirmiyim. Veya farklı bir seçeneğim varmıdır. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/03/2017 14:50

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Aslında bayada kolaymış ama cesaret etmek 🙂 Başka arkadaşlarında başına gelebilir diye burada çözümüde sunmak istedim.

Export ettiğim ovf dosyasını pc'me ımport ettiğimde direk olarak pc yi sunmadı muhtemelen donanım sıkıntılarından kaynaklı. Workstation ile yeni bir makina kurar gibi başlayıp oluşturduğu diski gösterdim ve yeni sanalın özelliklerini kendi makinama göre uyarladım bu şekilde pc'yi klonlamış oldum. İlgi gösteren herkese çok teşekkürler.

Gönderildi : 30/03/2017 18:04

Paylaş: