Forum

exchange 2016 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2016 kurulum sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Exchange 2010 olan yapıya 2013 kurmaya çalıştım kurulum sırasında hata verdi, hatanın kaynağı arbitration mailboxların corrupt olmasıymış ilgili mailboxları sildim, preparead yaptım ancak preparead yaparken aşağıdaki hatayı verdi bu arada yarım kalan 2016 kurulumunu setup/m:uninstall ile kaldırdım şemayı downgrade 2010 a downgrade yapma şansım var mı ?

Setup encountered a problem while validating the state of Active Directory: The Active Directory organization confi
guration version (15844) is higher than Setup's version(13214). Therefore, PrepareAD can't be executed.

A Setup failure previously occurred while installing the Mailbox role. Either run Setup again for just this role, o
r remove the role using Control Panel.

Gönderildi : 30/04/2016 19:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu durumda en sağlıklı yöntem AD yedeğiniz var ise ona dönmektir, çünkü schema güncelleme işlemini başarılı bir şekilde yaptığınız için bunu geri dönemezsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2016 20:37

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam selamlar,

Aslında ben sorunun kaynağını buldum ama çözüme gidemedim, ilk kurulumun yarım kalmasının sebebi arbitration mailbox'ların corrupt olmasıymış şimdi ben 2013 ile preparead yaparak arbitration mailboxları oluşturdum ancak mailbox ları enable edemedim etmeye çalıştığımda mailbox read only ve bu mailboxların 2013 ile oluşturulduğunu belirtiyor arbitration mailboxları enable edersem sorunum düzelecek gibi görünüyor, 

Gönderildi : 03/05/2016 00:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

iyide sen bunu sormadın ki, bu level  nasıl düşer dedin 🙂 eğer bu bir test ortamı ise lütfen temiz bir kurulum yaparak ilerle, eğer değil ise sağlıklı konuma yedekten dönebilirsin.

Yok uğraşacağım dersen öncelikle ortam hakkında daha fazla bilgi vermen gerekli, yani sorun buymuş diyerek senin ipin il kuyuya inmiş oluyoruz, tam olarak şu anda sorun nedir, hata nedir onu paylaşırsan belki tespitin doğru değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2016 11:34

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

🙂 Kesinlike haklısınız Hakan Hocam,

Yaşadığım sorun şöyle, ortam canlı ortam ne yazıkki exchange 2010 var exchange 2013 ü yeni bir server 2012 makineye kurmaya çalışırken hata verdi verdiği hata

Update-RmsSharedIdentity -ServerName $RoleNetBIOSName

hatayı araştırdığım da arbitration mailboxların corrupt olduğu nu bu yüzden bu hatayı verdiği bilgisini aldım Get-Mailbox -arbitration yaptığımda arbitration mailboxlar corrupt görünüyor du exchange 2013 ü kurarken prepareschema yaptığım için exchange 2010 üzerinden preparead yaptırmıyor, vlsc den indirdiğim exchange 2013 iso ile exchange 2013 kurmaya çalıştığım makineden preparead yaptığımda arbitration mailbox'lar geldi ancak bu sefer de disable durumda geldi mailboxları enable edemiyorum, exchange kurulumu 10. u adıma kadar ilerliyor sonrasında yine hata veriyor, elimde system state backup ı var ancak 10 gün öncesinin veeam ile sanal olan additional backupı var birde

Gönderildi : 03/05/2016 19:35

Paylaş: