Forum

Network üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network üzerinden Imaj Program Tavsiyeleriniz

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Forumdan araştırdığım kadarıyla pek çok Image programının bunu sağlayabildiğini gördüm. Ancak tam olarak istediğimi hangi program karşılıyor sorusuna henüz net cevap bulamadım. Bu konuda beni yönlendirebilirseniz sevinirim.

Yaklaşık olarak 200 adet bilgisayarı olan bir ağ yapısı içerisindeyim. Donanm olarak eski ve Windows XP sürümlerde mevcut yeni donanım ve Windows 8 bilgisayarlarda. 

Ayrıca özel cihazlarımızın programları Windows XP üzerine kurulu ve sadece XP üzerinde çalışabiliyor. Yani yükseltme yapma şansımız şuanda mevcut değil.Dolayısıyla bu işletim sistemlerini korumam çok önemli.

• Bu yapıda bulunan tüm bilgisayarların imaj dosyalarını almak ve herhangi bir donanımsal ve yazılımsal problemlere karşı en hızlı şekilde geri dönüş sağlayabilecek
  • Almış olduğum imaj dosyasını yeni veya Farklı bir Donanım üzerine sorunsuz bir şekilde geri dönüşünü salayabilecek
  • Kurulum sonrası windows key ve diğer ürün anahtarlarını yeniden girmek zorunda kalmayacağım bir yapıda imaj alabilecek
  • Sadece USB girişi bulunan donanımlarında imajını alabilecek (cihazlara bağlı ve üzerinde sadece xp barındıran cd-rom u olmayan donanımlar)

bir program arıyorum. Daha önce Storage Craft ile imaj oluşturmuş ve farklı bir donanıma başarılı bir dönüş sağlamıştım. Ancak tüm lisans key leri benden istemişti. Bu konuda beni yönledirirseniz sevinirim.

herkese iyi çalışmalar, 

Gönderildi : 27/05/2015 19:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Donanım değişikliğinde windowsun yeniden lisans istiyor olması cok dogal

buna istinaden sysprep ile bir imaj oluşturup cevap dosyası içerisine keyi gömebilirsiniz

imaj programı olarak ta Veeam Endpoint backup kullanabilirsiniz.

portal üerinde  makalesi mevcut 

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2015/03/15/veeam-endpoint-backup-kurulum-konfigurasyon-backup-ve-restore-islemleri.aspx

Gönderildi : 27/05/2015 20:21

(@alsnyldrm)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba,

Yapınızda AD var mı?

Gönderildi : 30/06/2015 15:33

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Mustafa Bey, Acronis Backup and Recovery 11,5 i deneyebilirsiniz.Benzer bir yapıda biz de kullanıyoruz, gayet kullanışlı.Universal restore gibi özellikleriye gayet esnek kullanabilirsiniz..İyi çalışmalar.

Gönderildi : 01/07/2015 05:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sccm kullanabilirsiniz. Task squenceler yaprak farklı donaımlara farklı imajlar geçebilirsiniz. Ya da 3. acronis snap deploy kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 06/07/2015 18:33

Paylaş: