Forum

Azure Active Direct...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Azure Active Directory Application Proxy

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
780 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Microsoft Azure AD Application Proxy, bizlere şirket ortamımızdaki (on-prem ) Sharepoint, Outlook Web Access veya IIS temelli uygulamaların internet üzerinden yayınlanmasını sağlar. Yani daha basit bir dil ile, bundan önce kullandığımız ISA, TMG, UAG veya kimi firmaların kullandığı Citrix, F5 gibi proxy sunucularının yerine bulut tabanlı bir çözüm sunmaktadır.

140610NetworkTopology_lg

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2014 23:54

(@emrahgokdemir)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Hocam Merhaba,

Konuyla ilgili peki yapılandırma yapmak istesek, Türkçe bir 0 dan bilmeyenler için döküman var mıdır? IIS önüne proxy yaparak login olmasını istiyorum site'ların. AD bilgilerini doğru girmeyenler sayfaya gidememeli.

Saygılarımla.

Gönderildi : 01/12/2022 08:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Konu başlatıcı

Türkçe dokuman ne yazık ki bulamazsın.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2022 16:08

(@emrahgokdemir)
Eminent Member

Hocam dönüşünüz için teşekkür ederim, peki doğru dökümanı nasıl bulabilirim. 

Gönderildi : 02/12/2022 09:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/app-proxy/application-proxy

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/12/2022 12:17

(@emrahgokdemir)
Eminent Member

İbrahim Bey Merhaba,

Bu makalede sadece olayı anlatıyor sanırım, yapılacak adımları belirten döküman lazım. Ben konuyu belli bir yere kadar getirdim fakat, ad bilgilerine yönlendiren ekrana gelemedim ne yazık ki.

Bu video dan bakarak yapmaya çalıştım;

https://www.youtube.com/watch?v=DiXfz2ML6BI&ab_channel=TravisRoberts

Gönderildi : 02/12/2022 14:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Mic. learn ağaçları servislerin kurulumu için aslen bütün detayları veriyor fakat biraz karışık geliyor bize tutorial, makale gibi adımsal ve görsel değil birileri oturup yazmadıysa ki genelde blog makaleleri installation yönünde olur öğrenilecek ana kaynak learn ve tech bloğu makaleleridir yani herkes uğraşarak oradan öğreniyor diyebiliriz. Ben bu rolü yapılandırmadım ezbere bilmiyorum fakat sıklıkla denk geldim özellikle azure ad yapılandırmalarında, karşıma çıkarsa kaynağı biliyorum ve şu kritik örneğin sol daki ağacı takip etmek çoğu zaman yeterli değil sağda içeriklerde yapılandırmalarla ilgili ör azure ad ağacı altında ilgili alana linkler ile yönlendirmeler olur yani sayfa sayfa incelemek gerekli ve vakit alıyor öğrenmek. Ör çözemediğiniz bir yapılandırma da google da mic.com, learn. vs gibi aradığınız şeyi yazarsanız mutlaka ilgili başlıkları bulabiliyorsunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/12/2022 14:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Konu başlatıcı

Merhaba, Azure P1 veya P2 lisansın var mı? Bunlar olmadan bu uygulamayı yapamazsın.

Öncelikle bu linki incelemeniz öneriyorum

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/app-proxy/application-proxy-add-on-premises-application

Sonra bu linki;

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/app-proxy/application-proxy-config-how-to

Daha sonra bu linki

Sanırım sen bu kısmı arıyorsun ama bu da gönderdiğin yotube videosu ile aynı aslında, ama belki atladığın bir şey vardır, kontrol edebilirsin

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/app-proxy/application-proxy-add-on-premises-application

Gönderildi : 02/12/2022 14:53

Paylaş: