Forum

Biraz karışık bir b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Biraz karışık bir bağlantı şekli...

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@ercanbaskaya-2)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

A noktası ile B noktası arasında VPN bağlantısı yapıyorum buraya kadar her şey normal. A noktasında sonicwall B noktasında zxyxel Prestij serisi modem kullanıyorum.B noktasında zyxel dışında bir modem daha var (dlink) ve bu modeme bağlı bir sunucu var.Bu sunucuyu zyxel e bağlarsam 192.168.0.X grubundan bir ip alıyor ve A noktasıyla iletişim sağlanıyor. Sunucuyu dlik e bağlarsam 192.168.1.X grubundan ip alıyor ve C noktasıyla iletişim sağlıyor. Ancak benim bu sunucuyu hem A noktasına hem de C noktasına aynı anda bağlamam lazım. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 22/11/2014 17:31

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Dlink marka modeminizin network ip adresini değiştirip, 192.168.0.x numaralı networke aldığınızda ulaşabileceğinizi düşünüyorum, fakat burada 2 farklı cihaz olup 2 ayrı dhcp var demektir. Birisinin dhcp sini kapatıp işlem yapmanız sizin açınızdan sağlıklı olacaktır.

Gönderildi : 24/11/2014 16:35

(@ercanbaskaya-2)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Maalesef o modemin ip vermesi lazım yoksa diğer bağlantı sağlanamıyor. Aslında sorun her iki ağ geçidinin de kullanılması gerektiği için ortaya çıkıyor gibi.

Gönderildi : 25/11/2014 13:47

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Ozaman basitte olsa firewall çözümüne gitmeniz gerekebilir, çünkü hem vpn yapıp hemde dışardan server a erişmek istiyorsunuz vb. bu sebepten basitte olsa bir firewall çözümü sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Gönderildi : 25/11/2014 14:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Sunucuda ikinci etherneti aktif ederek, sunucu eğer B noktasında ise,

Hem A noktasıyla Hem C noktasıyla VPN yazarsanız sorununuz çözülecektir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2014 19:13

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

A noktası ile B noktası arasında VPN bağlantısı yapıyorum buraya kadar her şey normal. A noktasında sonicwall B noktasında zxyxel Prestij serisi modem kullanıyorum.B noktasında zyxel dışında bir modem daha var (dlink) ve bu modeme bağlı bir sunucu var.Bu sunucuyu zyxel e bağlarsam 192.168.0.X grubundan bir ip alıyor ve A noktasıyla iletişim sağlanıyor. Sunucuyu dlik e bağlarsam 192.168.1.X grubundan ip alıyor ve C noktasıyla iletişim sağlıyor. Ancak benim bu sunucuyu hem A noktasına hem de C noktasına aynı anda bağlamam lazım. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Cihaz IP adreslerini manuel olarak verin, cihaz hangi hattan internete çıkacaksa o ağa bağladığınız ethernet bacağına GW verin. VPN tarafı değilde diğertaraftan nete çıkacaksa bu sefer VPN tarafı için bir adet kalıcı statik route ekleyin.

Yok uğraşmayım derseniz birtane DrayTek Dual Band router alıp bu modemleri ona bağlayın.

Gönderildi : 25/11/2014 19:34

Paylaş: