Forum

Exchange Management...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Management Console Açılmıyor - Initialization Failed

24 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,457 Görüntüleme
(@sercancakir)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Managemen Consolu açtığımda şu hatayı alıyorum.

Initialization failed

The following error occurred when getting management role assignment information for 'troya.local/Users/Administrator":

Processing data for a remote command failed with the following error message: The WinRM client cannot complete the operation within the time specifed.

Check if the machine name is valid and is reachable over the network and firewal exception for Windows Remote management service is enabled. For moreinformation, see the about_Remote_Troubleshoting Help topic. 

Acil Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 17/09/2012 13:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;2294243&sd=rss&spid=13965 bu makaleden yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/09/2012 13:45

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Rıza Bey fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. Mail alıyorum gönderiyorum herşey normal fakat consola bağlanmak istediğim zaman bu hatayı alıyorum. Yükleme işlemi gerçekleşirken tam burada ( Getting management role information:------/Users/Administrator ...) donuyor ve bir süre sonra hatayı veriyor.

Gönderildi : 17/09/2012 14:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Domain Controller in ve Exchange Serverların firewall ını kontrol et

Exchange ve Domain controller üzerindeki Windows Remote Management servisinin çalışıyor ve otomatik olarak çalıştığını kontrol et. çözümün bir parçası olabilir. benim de başıma gelmişti daha önceden dc deki firewall etkin olmuş sonra kapattım düzeldi.

Gönderildi : 17/09/2012 14:57

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Davut Bey çok teşekkür ederim fakat söylediğiniz gibi hepsi düzgün. Ben servise resetde attım ama düzelme yok.

Gönderildi : 17/09/2012 16:32

(@davuteren)
Noble Member

event viewer daki hata kodu nedir ?

Gönderildi : 17/09/2012 17:15

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

4 veya 6 olması gerek.

Gönderildi : 17/09/2012 17:52

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eventin Genarelindede "Cmdlet stopped. Cmdlet Get-ManagementRole, parameters {Identity=Role Management}." yazıyor. 

Gönderildi : 17/09/2012 18:04

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arkadaşlar sorunum hala çözülebilmiş değil. Yardımlarınızı beklemekteyim. 

Gönderildi : 18/09/2012 12:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bir yerde okudum, WinRM özelliğini Server Manager dan kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. 

Gönderildi : 18/09/2012 12:56

(@davuteren)
Noble Member

bu şekilde sana yardımcı olmamız neredeyse çok zor. hatayı aldığın Event ID ve Source bilgisi verebilirmisin event viewerdan.

Gönderildi : 18/09/2012 13:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hepinize yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Sorun çözülmüştür. 

Bütün uğraşlar sonucunda hiçbir cevap alamadım dün gelen bir anti-spam güncelleşmesinden sonra sorun kendiliğinden çözüldü.

İnşallah bir daha başıma gelmez.:) 

Gönderildi : 19/09/2012 13:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer bir daha olursa aşağıdaki regedit değerini silmeniz ve yeterli olacaktır.

HKCU\Software\Microsoft\Exchangeserver\v14\AdminTools\NodeStructureSettings

Only delete the value “NodeStructureSettings

bu işlemden sonra Exchange management console açılırken Exchange organizasyonunu yeniden discover eder. 

Gönderildi : 19/09/2012 17:55

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin Bey öncelikle çok teşekkürler.

Fakat maalesef söylediğiniz işlemi gerçekleştirmem sorunu çözmedi. Başka bir fikriniz var mıdır acaba? 

merhabalar

bu işlemden sonra Exchange management console açılırken Exchange organizasyonunu yeniden discover eder. 

Gönderildi : 28/09/2012 17:16

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin Bey öncelikle çok teşekkürler.

Fakat maalesef söylediğiniz işlemi gerçekleştirmem sorunu çözmedi. Başka bir fikriniz var mıdır acaba? 

merhabalar

Gönderildi : 28/09/2012 17:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ilginç bugüne kadar her karşılaştığımda bunu kullandım ve sorunsuz açtı.

peki siz Management Tools uninstall edip tekrar kurmayı denediniz mi? Yada ortamda başka bir sunucu veya Win 7 üzerine sadece MT kurup denediniz mi?  

Gönderildi : 28/09/2012 18:58

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Proxy kullanıyorsanız, ve browser'ınızda proxy tanımlaması yapılmışsa da bu prolemi yaşatabiliyor.

Linki inceleyebilirsiniz.

http://www.mehmetyayla.com/exchange-server-2010-da-exchange-management-console-ve-exchange-management-shell-acilmamasi/  

Gönderildi : 29/09/2012 02:57

(@sercancakir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bunu, http://www.ugurdemir.net/2012/04/the-attempt-to-connect-to-httpservername-domain-compowershell-using-kerberos-authentication-failed-troubleshooting/ incelermisiniz.

Uğur Bey merhaba,

linki inceledim ve benim SSL Settingsim Ignore de idi ve kerberos hatası almıyordum. Benim soruma çare olur diye Accept yaptım ve IIS e reset attım bu sefer Kerberos hatası aldım. Hemen eski haline getirdim yine reset attım yalnız bu sefer farklı bir hata verdi. Hata şu şekilde;

"The following error occurred while attempting to connect to the specified Exchange serce 'xxxx.xxx.local':

The attempt to connect to http://xxxx.xxxx.local/powershell using "Kerberos" authentication failed: Connecting to remote server failed with the following error message: The client cannot connet to the destination specified in the request. 

Verify that the service on the destination is running and is accepting request. Consult the logs and documentation for the WS-Management service running on the destination, most commonly IIS or WinRM. If the destination is te WinRM service, run the following command on the destination to analyze and configure the WinRM service:"winrm quickconfig". For more information, see the about_Remote_Troubleshooting Help topic."

Bir fikriniz var mı acaba?  

Gönderildi : 14/01/2013 17:39

Sayfa 1 / 2
Paylaş: