Forum

windows client pc o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows client pc oturum açar açmaz oturum kapanıyor uyarısı veriyor..!

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,310 Görüntüleme
(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows2008 sunucusu olan 270 kullanıcılı bir ortamdaki bir  client pc hem local hem fqdn her ikisindede oturum açmak için parola yazıp tamam dedikten sonra  hemen oturum kapanıyor uyarısı veriyor ve tekrar oturum açma ekranına dönüyor acaba bir fikri olan arkadaşlar varmı ?

Gönderildi : 14/09/2011 18:35

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Lisansla ilgili bir problem olabilir ya da virüs, güvenli modda açmayı denediniz mi?

Gönderildi : 14/09/2011 18:59

(@ozgurdogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

GUVENLİ MODDA DENEDİM AYNI ŞEYLER TEKERRÜR ETTİ.

1 OTURUMUNUZ AÇILIYOR 

2 KİŞİSEL AYARLARINIZ YÜKLENİYOR 

3 AYARLARINIZ KAYDEDİLİYOR

4 OTURUM KAPATILIYOR.

Gönderildi : 14/09/2011 19:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba güvenli kipte açamıyorsanız eğer bir Erd commander boot cd ile sistem geri yüklemeyi denermisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/09/2011 19:47

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member

aynı sorun benim sistemimdeki bir pcde başladı ne yaptıysam çare olmadı sonra pc ye temiz bir kurulum yaptım.Fdisk yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde 15 gün çalıştı ve aynı sorunu yeniden vermeye başladı diski değiştirince herşey çözüldü.

Gönderildi : 15/09/2011 00:53

(@CaglarCapanoglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Selamlar;

User bazlı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yinede mevcut kullanıcıyla farklı bir yerde oturum açabiliyormusun onuda belirtirsen daha saglıklı bilgide verebiliriz sanırım.

Rıza beyinde dediği gibi şuan windows imkanları ile açamıyorsan (windowsunda sürümünü bildirebilirsen) destek için kullanılarn boot destek cd lerinden biri ile makinayı system restore edebilir startup ekranında çalışan bir bat vs varmı bakabilrsiniz. Ayrıca bu şekilde Hüsnü beyin belirttiği gibi bir Donanım sorununa karşı logları inceliyebilir ve tesr yapabilirsiniz.

Format son çözüm olmakla beraber öncesinde güncel VT update ile boot cd ile Virüs taraması yapmanızı öneririm.

Gönderildi : 15/09/2011 14:49

(@ozgurdogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim ;

Client os : xp sp3 , ve kullanıcı adı sıkıntısı değil diğer pc lerde oturum açıyor karantinaya aldığım pc de ise her kullanıcıya aynı karşılığı veriyor.

Şimdiye kadar windowsta  yazılımsal olarak böyle bir sıkıntı yaşamamıştım maksadım sorunu çözmektir yoksa temiz kurulum 5 dk'mı almıyor.

Maksadım sorunun neden kaynaklandıgını öğrenmek ,Önerinizi deneyeceğim ''boot destek cd lerini kullanarak makinayı restore edip startup ekranında çalışan bir bat dosyası varmı ona bakacağım''

İLGİNİZ İÇİN TEKRARDAN TEŞEKKÜR EDERİM. 🙂

Gönderildi : 15/09/2011 21:34

(@ugur-acikgoz)
Gönderiler: 94
Estimable Member

regeditten userinit.exe nin path yoluna bakın, doğru ve sıkıntısız bir pcden userinit.exe nin path yoluna bakın muhtemelen sorun userinit.exe nin regeditte path yolunun değişmesi  

Gönderildi : 15/09/2011 23:51

(@ozgurdogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Gönderildi : 16/09/2011 12:11

(@HusnuGuner)
Gönderiler: 14
Active Member

Merhabalar

Aynı sorun bendede var 2003 Server aynı sorunu veriyor. Nasıl bir çözüme ulaşabildiniz mi??

Gönderildi : 10/02/2012 17:52

Paylaş: