ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Ajanda Eğitim Hizmetlerimiz Biz Kimiz?

İnternet Üzerinden Güvenlik Kameralarını İzlemek

Son Mesajınız 11-14-2010, 22:46 Rıza SAHAN tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  11-11-2010, 15:59 215285

İnternet Üzerinden Güvenlik Kameralarını İzlemek

Arkadaşlar sistemimizde 16 Adet Güvenlik kamerası ve DVR cihazı Bulunmaktadır.Şimdi Ben bu sistemimi İnternet üzerinden izlemek istiyorum.Neler yapmam gerekiyor.

*Modemde Port Açmak Gerekiyor mu?

*İp adresimi Sabitlemem gerekiyor mu ? vs.ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

•  11-11-2010, 16:12 215288 Cevap 215285

Cevap : İnternet Üzerinden Güvenlik Kameralarını İzlemek

MirvaRi:

Arkadaşlar sistemimizde 16 Adet Güvenlik kamerası ve DVR cihazı Bulunmaktadır.Şimdi Ben bu sistemimi İnternet üzerinden izlemek istiyorum.Neler yapmam gerekiyor.

*Modemde Port Açmak Gerekiyor mu?

*İp adresimi Sabitlemem gerekiyor mu ? vs.ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

Merhabalar,

Modemde port açmanız gerekli tabi ki bu programdan programa değişiyor hik vision için 5100,5101 portunu açmanız gerekiyor.

ip adresinizi sabitlemeniz gerekiyor ki karşı taraftaki cihaza bağlanıp sıkıntı yaşamadan izleyin.

Daha sormak istediğiniz sorular olursa bilgim dahilinde sorabilirsiniz.

Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen adamdır.
    ------------------------------------------------------------------
    Bakmakla öğrenilseydi,switchler server olurdu
    ------------------------------------------------------------------
    Artık relax olma zamanı !...
  •  11-11-2010, 16:37 215295 Cevap 215288

Teşekkürler Cevabınız İçin.Ben Clinet Software 4.10 programını kullanmaktayım.Bunun Portlarını Nasıl Düzenlemek gerekiyor.birde Modemde Kaç Tan Port Açmak Gerekiyor.Bunlar Yapıldıktan Sonra İnternet Üzerinden hangi İp Adresi yazılması Gerekiyor
  •  11-11-2010, 17:16 215304 Cevap 215295

Merhabalar bu programın port numaralarını internet sitesinden öğrenebilrsiniz TCP5560 UDP 6505 gibi.Dvr cihazınız eğer ortamda DHCP varsa ordan ip alıcaktır yoksa cihazın defaultt bir ipsi vardır manuelinde yazar.Bu ip yi öğrendikten sonra Örn:10.10.10.x nolu ipye modem üzeriden NAT lama yapmanız gerekmektedir.Kural şöyle olucak

Dışardan

TCP 5560

UDP 6505

10.10.10.x ipsine natla

Daha sonra dışardan bu portlara gelicek tüm istekler senin 10.10.10..x nolu DVR cihazına ulaşıcak sende görüntülere tabi:).Kolay gelsin

MCTS
    Çözümsüz Sorununuz Kalmasın. Türkiyenin En büyük Bilişim Topluluğu

-Bedava Penynir Sadece Fare Kapanında Olur-
  •  11-13-2010, 18:58 215667 Cevap 215304

Teşekkürler Cevaplarınız İçin.yalnız yine olmadı arkadaşlar acaba ben nerede yanlış yapıyorum.Şimdi DVR CİHAZININ İP ADRESİ ==>192.168.1.150.
    ===>MODEM COMBOMAX TEK PORT MODEM.

===>İp adresimiz sabit .Kamera port ise 8000 olarak geçiyor.Burdan ne yapmak gerekir.Yardımlarınızı Bekliyorum 2 gündür uğraşıyorum arkadaşlar.

•  11-13-2010, 19:01 215669 Cevap 215667

Merhaba bunda genelde tüm makinalarda mantık aynıdır ben guard kamera sistemini kullanıyorum.Öncelikle programı kurarak localde erişim oluyormu ona bakın localde erişip izleme yapabiliyorsanız dış dünydada erişebilrsiniz demektir.

Bazı kameralarda explorer üzerinden izleme yapabilirsiniz uzak lokasyonda bazı kameralarda uzak tarafada yazılım kurmak gerekiyor.Siz localde kurulu olan makina haricinde başka bir makinadan izleme yapbiliyormusunuz?

Sisteminiz hakkında biraz daha detaya girermisiniz?

http://rizasahan.wordpress.com/
  •  11-14-2010, 21:46 215740 Cevap 215669

Sistemizde 16 Kameralı bir DVR Cihazı var bu cihazın sabit ip adresi ve dışarıya ulaşmak için gerekli lokasyonlar var.İp adresimiz sabit bir şekilde alınmıştır.Gerekli Ayarlamalar yapıldığı halde Kameralara ulaşılamıyor.Kameranın PORT u:8000 .Bu şekilde yapılandırmalar nasıl yapılacaktır
  •  11-14-2010, 22:46 215752 Cevap 215740

Merhaba,
    Şu sorularıma yanıt verebilirmisiniz?
    1-Programın farklı bir lokasyondan izlenme özelliği varmı?
    2-Farklı loksyondan izlerken programın kurulması gerekiyormu yoksa internet browser üzerinden izlenebiliyormu?
    3-Localde kamera programının kurulu olduğu makina dışında her hangi bir makinadan network üzerinden izleme yapabiliyor musunuz?

Saygılarımla.

http://rizasahan.wordpress.com/
RSS haberlerini XML olarak görüntüle