Forum

Exchange 2003 mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 mail ayarları

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
 lion
(@lion)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003  serverda bulunmayan mail adresine  gelen mailleri nasıl alırız...

Gönderildi : 12/11/2008 15:37

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Mail gelmez gönderen kişiye reject olur. O nedenle alamassınız.

Gönderildi : 12/11/2008 15:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Exchange server üzerinde bulunmayan bir mail adresine mail gelmez ki...Tam olarak yapmak istediğiniz nedir?Yanlışlıkla silinen bir mailbox'ı kurtarmak?Veya mailbox'ı olan bir kullanıcının tek bir mailini kurtarmak?vs..?

Gönderildi : 12/11/2008 15:41

lion
(@lion)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

mesela size mail atmak istiyorum fakat isminizi yanlış  yazdım ama domain adresi dogru  böyle gelen mailleri almak istiyorum veya  bir kullanıcıya yönlendirmek istiyorum.....

cvplarınız için çok tşkler........

Gönderildi : 12/11/2008 16:42

(@Anonim)

Alamazsınız.Mail adresini yanlış yazan kullanıcıya, mailin reject edildiğine dair NDR gönderilir.

Gönderildi : 12/11/2008 17:33

(@SerkanAKCELiK)
Gönderiler: 7
Active Member

Evet istediğiniz bu mesajları alablirsiniz.

Şöyleki yapılandırmasıda şöyle;

System Manager --> Administrative Group --> First Administrative Group -->Servers -->[Sunucu Adı] --> Protocols --> SMTP --> [SMTP Virtual Server] -->(Sağ Tık) Properties --> Messages Sekmesi

Bu sekmede Send copy of Non-Delivery Report to: Kutusuna belirlediğiniz bir adresi giriniz.
Ve bu adrese düşen e-mailllere bakınız.

Bu e-mailller arasında kuruluşunuzda mevcut olamayan e-mail hesaplarına gelen mailleri ve içeriklerinide görebilirsiniz.

Unutmadan, burada teslim edilemeyen tüm e-maillerle ilgili teslim edilemedi bilgilerinide göreceksiniz.

Buda hesaba ait mail boxın boyutunu bir hayli şişirebilir.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Serkan AKÇELİK

Gönderildi : 13/11/2008 02:50

(@Anonim)

Evet istediğiniz bu mesajları alablirsiniz.

Şöyleki yapılandırmasıda şöyle;

System Manager --> Administrative Group --> First Administrative Group -->Servers -->[Sunucu Adı] --> Protocols --> SMTP --> [SMTP Virtual Server] -->(Sağ Tık) Properties --> Messages Sekmesi

Bu sekmede Send copy of Non-Delivery Report to: Kutusuna belirlediğiniz bir adresi giriniz.
Ve bu adrese düşen e-mailllere bakınız.

Bu e-mailller arasında kuruluşunuzda mevcut olamayan e-mail hesaplarına gelen mailleri ve içeriklerinide görebilirsiniz.

Unutmadan, burada teslim edilemeyen tüm e-maillerle ilgili teslim edilemedi bilgilerinide göreceksiniz.

Buda hesaba ait mail boxın boyutunu bir hayli şişirebilir.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Serkan AKÇELİK

Bahsettiğin çözümde exchange üzerinde reject edilen bütün maillere gönderilen NRD'ların tek bir mailbox'a atılmasından bahsediyorsun.Bu yönlendirme yapılan mailbox'ın ne kadar yoğun olacağı ortada.Ancak soruyu soran arkadaş,mail adresi yanlış yazılmış,domain ismi doğru yazılmış adreslerden gelen mailleri almak istiyor.

Gönderildi : 13/11/2008 13:11

Paylaş: