Forum

windows server disk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server disk arttırmı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@mehmet.eren)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

vmwarede disk alanı 2 tb verdim. ama şu an 20 gb d diskinde alanım kadlı. vmwareden makina açıkken 2 tb üzerinde arttırıma izin vermedi.

bende kapattım ve 2.5 tb yaptım ama bu seferde windows server tarafında arttrdığım alan buraya gelfi database serverda disk alanını

arttırmak istediğimde extend kısmı çıkmıyor. muhtemelen disk gbr mbr muhabbetinden bunu nasıl arttırabilirim

Gönderildi : 07/12/2017 13:30

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Mbr diskler'de maksimum  2tb lık bölümler  kullanabilirsiniz o sebeple extend  menusu  aktif olmuyor.  Easeus un tool u yapabildiğini  söylüyor ancak  full yedek almadan boyle bir işlemi yapmak  çok sağlıklı olmayacaktır.

https://www.partition-tool.com/resource/GPT-disk-partition-manager/convert-mbr-disk-to-gpt-disk.htm

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 07/12/2017 16:01

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Cumhur hocanın belirttiklerine ek olarak, mbr diskler ile devam edecekseniz, ilgili partition'a veri yazan rollerin path'ini değiştirerek, farklı bir partition üzerine yazmasını sağlayabilirsiniz.

veya mümkün ise data arişvleme ile geçmiş verileri farklı bir disk üzerine alabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/12/2017 04:28

Paylaş: