Forum

c# ile iki ayrı tab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

c# ile iki ayrı tablo üzerinden veri alma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,071 Görüntüleme
(@sonerada)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

daha öncede yardım almıştım yapmak istediğim uygulamanın hemen hemen yarısından çoğu bitti.

şöyle bir yerde tıkandım.ayrı ayrı iki tablom var ve aralarında ilişki de yok. tablolardan biri aşı adını barındırıyor diğeri ise yıllık yapılması gereken aşı programını.

ben de bir liste görünümü ile ;

aşı adı  |   programda olan     |     alınan    |   iade edilen   |    imha edilen    |     yapılan    |    başarı%

diye bir listeyi listview yada datagridview üzerinde göstermek istiyorum.ama kodları beceremedim.işin mantığını, nasıl olması gerektiğini varsa örneklerini paylaşırsanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/09/2017 18:16

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

tablo tasarımında bir şekilde ilişki kurmak sizin için daha iyi olacaktır. bir tabloda aşı adı var ise diğerinde de aşı adı olursa birbirlerine kod ile bağlayabilirsiniz. tablolarınızı tam anlayamadım create statement ları da paylaşırmısınız 

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 06/09/2017 01:42

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Eger verılerınız SQL de ıse bunları datasource kullanarak lıstvıew a cekebılırsınız datagrıdvıew da hem hem cekıp hemde bındıng source

kullanabılırsınız 

Gönderildi : 06/09/2017 03:45

(@sinemerkan)
Gönderiler: 234
Reputable Member

tablo tasarımı yaparken dikkat etmek lazım ,

fakat eger veri yoksa gec kalmış degilsiniz

• veri yoksa ana tablonun id sini detay tablodaki (REFID) diye bi alan açıp insert esnasında basınız
  • veri varsa ALTER ile REFID alanını oluşturup CURSOR vs. ile ilişkilendirin

sonra listview yada gridde listelemek kolay .

Gönderildi : 06/09/2017 03:45

Paylaş: