Forum

HP MFP M276n Renkli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP MFP M276n Renkli Yazıcıdan Renksiz Çıktı Alamamak | Çözüldü

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
869 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , ağda bulunan HP LaserJet 200 colorMFP M276n yazıcım var. Outlook dan gelen mailde ekte bulunan renli içerikli excel dosyası var. Bu ekteki dosyaya sağ tık yapıp hızlı yazdır diyorum ve renkli çıktı geliyor. Ben yazıcıdan varsayılan ayarları siyah-beyaz varsayılan ayarlamama rağmen bu sorunu yaşıyorum.  Masaüstüne sağ tık -> yeni -> excel dosyası oluşturup  renklendirip yazdırıyorum normal siyah beyaz yazıyor ancak outlooktan ekteki dosyayı sağ tık -> aç deyip dosya içine girip ctrl+p yapıp yazıcı özelliklerinden siyah beyazı seçip yazdırsam da yine de renkli yazıyor. Korumalı görünüm mü izin vermiyor acaba dedim kaldırdım korumayı yine aynı sonuç. Outlook ta nasıl bir ayar yapmam laızm acaba.

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/06/2017 14:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Sitesinden orjinal full driver indirip kurulum yaparak denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2017 02:23

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Aynen hocam orjinal driver lar yüklü. Yazici direk ağ kablosu ile kullaniliyor. 

Gönderildi : 05/06/2017 03:19

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun Çözüldü

Yazıcıyı bir bilgisayarabağladım orjinal driverını kurdum ve yazıcı ayarlarından gerekli işlemleri yaptım kaydettim. Yazıcı ve bilgisayarı yeniden başlattım ve yazıcıyı paylaşıma açtım.  Paylaşımdan kullanan pclerde de outlookdan Dosya - Yazdır butonlarından yazıcı ayarlarına girip varsayılan ayarları belirledim. Bu şekilde sorun çözüldü. 

İlginiz için eşekkürler.

Gönderildi : 05/06/2017 14:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun o halde. Keyifli çalışmalar. Bilgi için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2017 16:52

Paylaş: