Forum

Fortiwifi 90D inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortiwifi 90D interneti kesiyor

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
676 Görüntüleme
(@isaakinci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Fortiwifi 90D cihazı kullanmaktayız. Firmware Version v5.2.4,build688.

Toplamda 35 kullanıcı var. Kullanıcılar 7 gruba ayrılarak policy uygulanmakta. Tek bir fiber bağlantı ile internet bağlantısı sağlanmakta.

Sorunumuz belli aralıklarla kullanıcılarda internet bağlantısı kesilmekte. Sadece tüm security profiller açık olan kullanıcılarda sıkıntı çıkmamakta.

Uygulamış olduğumuz policy özetlersem; belli bir group sadece mail, rdp yapabiliyor. onun haricinde herşey block. Belli group sadece belirli siteler izinli onun harici block. belli bir group da sosyal medya. haberler, oyun, sohbet kapalı, mail rdp ve diğer policyler açık.

İnternet kesintisi yaşandığı anda pc üzerindeki ipleri ve dnsleri kontrol ettiğimiz zaman herşey yerli yerinde. Etherneti windows üzerinde devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğim zaman bağlantı düzeliyor. Windows da internet bağlantısının kesildiğine dair ünlem işareti vs. uyarı vermiyor. Bu bütün bilgisayarlarda aynı bir durum. Loglarda da anormal bir durum göremiyoruz maalesef. 

Partner firma bu konuda herhangi bir çözüm getiremedi. Halen araştırılmakta. Bu sorunla karşılaşan arkadaşımız var mı?

İyi günler.

Gönderildi : 13/10/2015 19:49

(@MetinYILDIRIM)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Hocam, 

Bizde de fortigate 60D modeli var. Firmware 'i 5.2.4 'e yükselttiğim zaman aynı problem bende de oldu. İlk yüklemede bir sıkıntı yoktu 1 saat sonra 15 dk da bir kesilmeye başladı internet. Bizde de birden fazla policy uygulanmakta ama herkeste internet kesilmekte. Firmware 'i 5.2.3 downgrade ettim şu an için bir sıkıntı yoktur.

Bende bu konuyu aşağıdaki linkte belirtmiştim 🙂

http://www.cozumpark.com/forums/thread/469698.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/10/2015 19:21

(@isaakinci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Biz şu an en düşük versiyonu kullanıyoruz.5.0.2 ama yinede aynı problem devam etmekte.

Gönderildi : 30/10/2015 18:55

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

çok fazla lokasyonda fortigate kullanıyorum, sorunu windows üzerinden çözüyor olmanız ilginç, cihazı restart ediyorum deseniz bi ihtimal flasha bağlayabiliriz ama sanki fortigate sorunu değil gibi.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2015 02:43

(@MetinYILDIRIM)
Estimable Member

ADSL Modemimi değiştirnce 5.2.4'deki kesinti problemim çözüldü. Şuan tam takır çalışmaktadır.

Gönderildi : 09/11/2015 17:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Sorun Fortigate kaynakli degilmis:)

Geri bildirim icin tesekkurler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2015 13:55

(@MetinYILDIRIM)
Estimable Member

Rica ederim, İyi çalışmalar

Gönderildi : 19/11/2015 12:48

Paylaş: