Forum

POE Access Point &a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

POE Access Point & POE Man. Switch yada Normal POE Switch

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@mehmettemurlenk)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, 

Öğrenci Yurdu için bir çalışma yapıldı. Tüm AP ler ve switch ler değişecek, bu bağlamda Poe Access point ne olmalı yada tavsiyeniz? Poe Switch ne olmalı? ayrıca 2 adet switch kullanmayı ve yaklaşık 12 adet ap yi birine 12 adet ap yi diğerine bağlamayı düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz ve tavsiyede bulunabilecekleriniz değerlendirilecek. Yardımcı olacak yada olmayacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/07/2015 13:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Juniper EX2200 tavsiye edebilirim

http://www.juniper.net/techpubs/en_US/release-independent/junos/topics/reference/general/ex2200-model-numbers.html

iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/07/2015 13:50

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Kullanıcı sayısına göre Draytek AP810 veya Draytek AP900 düşünülebilir. Controller olarak Draytek 2860 alabilirsiniz ama 20 ap üzerini desteklemez. Poe switch olarak SMCGS26P inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/07/2015 14:52

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba yakın zamanda bizde bu konuda bir çalışma yaptık, hatta şu konuda özetlemiştim durumu http://www.cozumpark.com/forums/thread/468269.aspx

Bence ne alırsanız alın ama mutlaka tüm AP'leri tek merkezden yönetebileceğiniz controller yazılımı yada donanımı olan bir ürün tercih edin. Ciddi manada kolaylaştırıyor işinizi.

Benim tavsiyem deneyip verim almış olduğumuz için Unifi ve yine aynı markanın switch'i UBNT PEO EdgeSwitch olacaktır. Biz 500 Watt olanı aldık ve sorunsuz kullanıyoruz.

En önemli artısı Controller yazılımı sayesinde istediğiniz çalışmayı saniyeler içersinde yapabiliyorsunuz, sade, şık, anlaşılır bir yazılım yapmışlar. Sinyal seviyesi, çekim kalitesi için de daha önce bir sürü cihaz denemiş biri olarak işin sonunda doğru bir karar verdiğimi gördüm.

Sormak istediğiniz soru olursa yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 24/07/2015 03:49

Paylaş: