Forum

Centos 5.8 FTP Limi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos 5.8 FTP Limitleme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@EnesAhmed)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

FTP kullanıcılarıma nasıl MB limiti verebilirim, Plesk Panel'de böyle bir özellik yok bende ssh'dan böyle bir şeyin yapılabileceğini düşündüm, yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 17/11/2012 14:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Plesk kullanıyorsanız bu işlemi panel üzerinden yapabilirsiniz. Hosting paketiniz FTP limitinizide oluşturmaktadır. Bildiğim kadarı ile ek ftp hesabı eklediğinize onun için bile limitleme yapabiliyorsunuz. Ayrca küçük bir öneri eğer sunucunuzda plesk kuruluysa dışarında manuel işlem gerçekleştirmeyin sonradan ciddi sorunlar çıkarabilir.

Gönderildi : 19/11/2012 12:26

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Plesk'in böyle bir saçmalığı var Linux üzerinde böyle bir hak vermiyor, ama Windows Server'da böyle bir imkan veriyor. Tabiki ben Centos kullanıyorum Ubuntu veya diğer Linux tabanlı işletim sistemlerinde farklı ise bilemem kullanan arkadaşlar varsa bana tavsiyede bulanabilirler mi? Plesk Panel Centos'da ftp limitleme yok 

Gönderildi : 21/11/2012 02:34

(@hasanakgoz)
Gönderiler: 62
Trusted Member

Hangi ftp uygulamasını kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 24/11/2012 05:52

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

psa-proftpd

Versiyon: 1.3.4a-cos5.build110120606.19

kullanıyorum.

Gönderildi : 27/11/2012 18:52

(@hasanakgoz)
Gönderiler: 62
Trusted Member

Proftp'nin kota modulu bulunuyor normalda dağıtımların paket yööneticisi ile geliyor ama plesk'in üstünde gelen proftpd'nin konfigurasyonu nasıl bilmiyorum. Eğer /et/proftpd.conf içinde <IfModule mod_quotatab_file.c>gibi bir satır varsa limit koyabilirsin. Eğer böyle bir satır yoksa kaynak kod'dan indirip proftp'y yeniden derlemen gerekiyor. Burda plesk tarafında sıkıntı oluşturaibilir hesapları kendin konsoldan açman gerekicektir. Kota modulu çok gelişmiş özelliklere sahip bir modul. Atıyorum x şahsına 100k bant genişlği günde x adet dosya indirme y adet doya yükleyebilme gibi limit'ler koyabiliyorsun. Ayrıntılar için http://proftpd.open-source-solution.org/docs/contrib/mod_quotatab_file.html  linkini inceleyebilirsin.  

Gönderildi : 29/11/2012 19:14

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

plesk linux de hosting settings den dosya limiti verebiliyorsun. ftp de gecerli oluyor.

Gönderildi : 02/12/2012 04:17

Paylaş: