Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V taşıma...

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Domain'e dahil etmediğim bir sunucu üzerinde Hyper-V kurulu. Hyper-V içerisinde iki ayrı sanal sunucu bulunuyor. Ben bunları sanaldan çıkarıp fiziksel olarak üzerinde durdukları sunucuya taşımak istiyorum.

1 - Domain'e dahil etmediğim sunucuyu üzerinde Hyper-V varken domaine dahil etsem Hyper-V çalışmaya devam eder mi ? 

2 - Hyper-V ile network üzerinden fiziksel sunucuya dosya taşıma işlemi yapabilir miyim ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 05/10/2012 19:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

1 - çalışmaya devam eder (ofiste test etmiştik herhangi bir sıkıntı çıkarmadı ) 

2 - acronis ile yapılabiliyor sanırım     http://kb.acronis.com/content/1786  (test etmedim )  

Gönderildi : 05/10/2012 19:37

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

vasvi hocama katılıyorum. sorun çıkmayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2012 01:18

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hyper-v üzerinde sanal makinalarınız varsa bence o makinayı domaine almayın.

hyper-v'ye dosya atmak istiyorsanız atabilirsiniz.

ve mümkünse geçebiliyorsanız vmware geçin :)) rahat edin. 

Gönderildi : 06/10/2012 01:32

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member

neden vmware hocam ? farklar nelerdir ? bilgilenmemiz amaçlı yazar mısınız ?

ben de sunucu üzerindeki hyper-v ile kurulmuş sanal sunucu network disk üzerine almak istiyorum.

ne yapmalıyım ? 

Gönderildi : 08/10/2012 21:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Vmware genel kabul görmüş mimari olarak lanse edilir dünyada. Şu anda Microsoft hyper-v3.0 yani server 2012 hyper-v ile durumu iyileştirdi. Vmware'in biraz daha tercih sebebi olması sadece bu alanda uzmanlaşmasından geliyor. Sizinde taktir ettiğiniz gibi Microsoft bir çok alanda koşarken Vmware sanallaştırma alanında koşuyor sadece. Maliyet çalışması yaparak size uygun olanına karar verebilirsiniz. Şunuda pas geçmemek gerekir ki, Microsoft Hyper-v Türkiye'de pazar payı olarak Vmware firmasını geçti.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/10/2012 00:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim, ben sanırım bütün verilerimi başka bir sunucu üzerine taşıyıp tekrar yeni sunucu üzerine taşıyacağım. Klasik yöntemle, temiz iş 🙂

Gönderildi : 30/10/2012 20:28

Paylaş: