Forum

ISS üzerinde o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISS üzerinde oracle client sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
532 Görüntüleme
(@ANILERDAR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Uygulamanın amacını özetlemek gerekirse; farklı bir lokasyonda oracle db bulunmakta ve benim .net uygulamamda gereken parametreleri geçerek sp'leri çalıştırıyorum. İyileştirme çalışması yaptık(sunucu değişikliği, framework 4.0 geçiş vs) ve ip adresi değişti.Erişim ile ilgili tanımlamalar, oracle client kurulumları tnsnames.ora dosyasınıda eski sunucudan almama rağmen şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım.

Uygulamayı studio(vs2010) çalıştırdığımda düzgün bir şekilde çalışmakta fakat uygulamamı publish ederek iss (7.0) üzerine attığımda dönen hata mesajı aşağıdaki gibi. Bir çok forumu ve önerilenleri yapmama rağmen herhangi bir çözüme ulaşamadım. Şimdiden tşk ederim.

Not: Eski sunucu Windows NT, uygulama framewokr 1.1, Şu anda server 2008 32bit, framework 4.0 ve oracle 11g client kurulu.Ayrıca cmd ile sqlplus üzerinden de farklı lokasyondaki orace db ye erişebiliyorum. Durumu hep development,sunucu üzerinde yaşamaktayım.

Hata:"System.Data.OracleClient requires Oracle client software version 8.1.7 or greater. "

Bu hata ile ilgili genelde permission ile ilgili bilgiler verilmiş Everyone ve authenticated user'a full control yetkisi verilmiştir. 

Gönderildi : 03/07/2012 18:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

oracle client system path'lerinde tanımlımı acaba ?

http://blog.faikgunay.com.tr/post/windows-server-2008-r2-uzerinde-system-data-oracle-client-hatasi.aspx

Gönderildi : 03/07/2012 18:35

(@ANILERDAR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

evet tanımladım ama malesef durum devam ediyor.

Gönderildi : 03/07/2012 18:51

Paylaş: