Forum

Projem için AS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Projem için ASP.NET MVC3'mü sizce ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@OkanTambay)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Arkadaşlar benim bir projem var ve bu proje sosyal paylaşım ( facebook ) tarzı bir sitedir.Biraz araştırdım ve araştırmaların neticesinde yazılım kısmı ( java,asp.net mvc3 , scala ) diye öneri aldım.Ancak böyle bir yazılım için istenen rakam ( 120 Bin TL)....Benim bütcem 60 Bin TL'lik kısmına yettiğinden dolayı sizce yazılımsal kısmı ne yazdırmamı önerirsiniz ? 

Asp.Net ?

Php ?

Asp.Net MVC 2 yada MVC3 ? vs 

Nasıl bir yol izlemem gereklidir? Bütçem göz önüne alınarak ? 

Gönderildi : 13/04/2011 02:48

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Microsoft ürünleri ile çözüm geliştirecekseniz tabi ki ASP.NET MVC3 + Entity Framework + SQL Server 2008 öneririm.

Gönderildi : 13/04/2011 02:52

(@OkanTambay)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Microsoft ürünleri ile çözüm geliştirecekseniz tabi ki ASP.NET MVC3 + Entity Framework + SQL Server 2008 öneririm.

ASP.NET MVC3 çok pahalıya geliyor peki şirket yerine ekip kurup yazdırsam ne kadar olur mesela ? bütçesel olarak da düşünüyorum... 

Gönderildi : 13/04/2011 03:02

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Bahsettiğiniz tutarlar ciddi rakamlar. Bunu bir yazılım firmasına vermek yerine bu işi outsource yapan ya da dediğiniz gibi kendi kadronuzu oluşturacağınız bir ekiple çok daha ucuza çıkartırsınız.

Burada önemli olan tek şey, projenizin dökümantasyonu, ne yapmak istediğinizi, kafanızda ne tasarladığınızı, sayfa sayfa, madde madde, dokümante etmeniz gerekir. Ki, buna göre çalışacak kişi sayısı, geliştirme süresi, maliyet tahminlemesi yapılabilsin. 

Yazılım projelerinin %70 i başarısızlıkla sonuçlanır. Bu başarısızlığa vaktinde yetiştirememe, beklenen bütçeyi aşma da dahildir.

Gönderildi : 13/04/2011 03:08

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

İşe farklı bir açıdan yaklaşmak isterim. Facebook'tan daha iyi olan şey ne? Yani sizce vereceğiniz paraya değecek mi?

Onun haricinde MVC ile veya Ado.Net ile yapılmış bir fark yok. MVC ile daha hızlı yapılır sadece. 

Gönderildi : 24/04/2011 02:16

Paylaş: