Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nasıl yapabilirim

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@AhmetTONBAKLAR)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabala,

10 adet mail sunucusu için bir depo oluşturup o depodan local yada internet ortamından istenildiği zaman maillere ulaşılabilirmiyim?

Burdaki amaç 10 adet bilgisayarın çöktüğü zaman sürekli yedekli olarak bir bilgisayarda toplanması.

Bunu nasıl başarabiliriz. bu arada kerio mailserver kurdum ama localden çalışıyor.

saygılar

Gönderildi : 23/02/2011 15:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba ortamınızda mail server olarak exchange düşünürseniz eğer Ha senaryosu kapsamında dag ile bu işi başarabilirsiniz.Şu anda siz popmu kullanıyorsunuz pst şeklinde tam olarak yapı nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/02/2011 15:46

(@AhmetTONBAKLAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

pst kullanıyoruz. her bilgisayarda outlook var oradan mail alışverişi oluyor. biraz önce hosting firmasıyla görüştüm statik ip bilgilerini gönderin biz size yönlendirelim dedii.. sorun olursa siz ilgilenirsiniz dedii bende risk almak istemedim.

amaç gelen verilen bir bilgisayarda duracak ordan mail adresiyle girip görecekk işlem yhapacakk..

Gönderildi : 23/02/2011 15:48

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba 10 bilgisayar için bu maliyete gerek yok bence.Daha doğrusu 10 mail adresi için bence google apps kullanmanızda yarar var sizin adınıza yedekleme,ortak adres defteri,raporlama gibi bir çok opsiyonu barıdındırıyor.Neredeyse sıfır spam her yerden web üzerinden maillere erişim imkanı sağlıyor.Bunu bence şncelemelisiniz.Makinanız çökse bile maillerinizin bir kopyası google üzerinde olacağı için sorunda olmuyor 25 gb mailbox alanı ile deli bir alan sağlıyor.Buradan http://www.google.com/apps/intl/tr/business/gmail.html  inceleyebilir,Dilerseniz iletişim kurarak online sunum ile bilgilendirilin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/02/2011 16:01

(@AhmetTONBAKLAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın Rıza bey,

güzel bir site söylemişsiniz ama mail başı 50$ aylık yazıyor. maliyet açısından buda aynı gibi gözüküyor. kullanımı bakımından güzeldir..

Gönderildi : 23/02/2011 16:10

(@www-rizasahan-com)
_

O rakam yıllık.Arkada google gibi bir dev ve yenilikler ve sizin şu anki sisteminizden daha fazlası var en azından sunum izlemenizde yarar var sunum takep edip müsait zamanınızda size web üzerinden sunum yapacaklardır.

Gönderildi : 23/02/2011 16:14

Paylaş: