Forum

1 mb ADSL ve Exchan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 mb ADSL ve Exchange

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@serkan887)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Bu sorum biraz garip gelebilir ama şöyle bir sorum var 🙂

1 Mb adsl ve static ip ye sahibiz. 5 kullanıcı mız var. Ve çok bandwith harcamayacağını düşündüğüm bir web sitesi kurulacak. Exchange server kurulumu yaptım. Domain Name aldığımız yerden Cname kaydınıda kendi dns ime yönlendirdim. Soruya gelince çok yoğun olmayan 5 kullanıcının mail trafiği, DNS sorguları ve (belki siteyi kendi üstümüze almayabiliriz!) olursa web sitesi için 1 mb Adsl bağlantısı yeterli olurmu acaba? Daha doğru bir ifade ile 256k upload bunları karşılayabilirmi? yada böyle bir sistem için balantı öneriniz ne olur? Şimdiden herkese ve Hocalarıma (Özellikle Bilge Adam'dan olanlara) teşekkürler 😀

Gönderildi : 06/05/2008 00:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

tt üzerinden aldığınız 1mb hat maksimum 30k upload yapar her client  5k veri çekse bw yemiş olur ki bu durumda içeriden internete çıkanları da hesap etmek gerekli yani dsl ile olur ama sürünür. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/05/2008 00:58

(@serkan887)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hocam önerdiğiniz başka bir yöntem var mı? yada adsl yi 2 mb yapsam durum değişirmi?

Gönderildi : 06/05/2008 01:04

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Ben size mail için ghdsl almanızı öneririm.256 k yada 512k ghdsl bence hiç sorun çıkarmaz
adsl internet için kullanırsınız.ghdsl web yayını ve mail sunucusu için
selamlar

Gönderildi : 06/05/2008 02:31

(@serkan887)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hemen bi araştırıyım. Teşekkürler.

Gönderildi : 07/05/2008 22:34

Paylaş: