Haberler

Zoom’dan Kullanıcılara Uyarı 30 Mayısa Kadar!

Popüler online konferans yazılımı Zoom, masaüstü yazılımı kullanan kullanıcılarını 30 mayısa kadar uygulamalarını güncellemeleri konusunda uyardı. Bu tarihten sonra güncellenmeyen uygulamalar ile toplantılara katılım sağlanılamayak.

Güncellenmenin nedeni GCM şifreleme. Peki nedir bu GCM şifreleme tekniği.

Galois / Sayaç Modu ( GCM ), performansı sayesinde yaygın olarak benimsenen simetrik anahtar şifreleme blok şifrelemeleri için bir çalışma modudur. Zoom bu teknik ile uçtan uca şifreleme kadar olmasada güvenlik seviyesini bir tık arttırma çabasında.

Zoom son olarak şöyle bir açıklama ile kullanıcılarını bilgilendirdi.

“Toplantı güvenliği çin artırılmış koruma sağlayarak tüm Zoom platformunda GCM şifrelemesini etkinleştireceğiz. 30 mayıstan sonra toplantılara katılabilmek için tüm kullanıcıların Zoom 5.0 veya daha yeni bir sürümü kullanmaları gerekir.” Eğer güncelleme yapamıyorsanız Zoom’un web istemcisinden veya mobil cihazdan bir toplantıya katılabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.