Haberler

Zoom Uygulamasında iOS Cihazlarda Güncelleme

Video konferans uygulaması Zoom, Facebook’a kullanıcı verilerini gönderen kodu kaldırmak için iOS uygulamasını Cuma günü güncellediğini bildirdi. Güncelleme bir kullanıcı uygulamayı açtığında kullanıcının saat dilimi ve şehir gibi verileri Facebook’a gönderdiğini ve kullanıcının Facebook’u olmasa bile cihazıyla ilgili ayrıntıları gönderdiğini gösteren veri analizini içermektedir. Veri paylaşımının kapsamı Zoom’un gizlilik politikasında açıkça belirtilmediği için uygulamada güncellemeye gidildi. Yapılacak güncelleme sonrasında veri zafiyetine izin verilmeyeceği de belirtildi.

Zoom CEO’su Eric S. Yuan Zoom uygulamasını kullanılmasında iOS için yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanarak “Facebook ile Giriş” özelliğini kullanıcının hizmetine sunduklarını belirtmişti. 25 Mart’ta şirket, Facebook SDK’sının hizmetlerini sunabilmek için gereksiz cihaz bilgilerini topladığını da belirtti.

Zoom, toplanan verilerin kişisel kullanıcı bilgilerini değil, kullanıcıların cihazları hakkındaki bilgileri içerdiğini söyledi. Şirket, değişikliğin etkili olması için iOS uygulamasını en son sürüme güncellenmesi gerektiğini ekledi.

Yuan, “Bunun neden olduğu endişe için içtenlikle özür dileriz ve kullanıcılarımızın gizliliğini korumaya kararlıyız ve bunun bir daha gerçekleşmemesini sağlamak için gelecekte bu özellikleri uygulamaya yönelik süreçlerimizi ve protokollerimizi gözden geçiriyoruz.”diye açıkladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.