Anasayfa » Zoom Uygulamasında iOS Cihazlarda Güncelleme

Makaleyi Paylaş

Haberler

Zoom Uygulamasında iOS Cihazlarda Güncelleme

Video konferans uygulaması Zoom, Facebook’a kullanıcı verilerini gönderen kodu kaldırmak için iOS uygulamasını Cuma günü güncellediğini bildirdi. Güncelleme bir kullanıcı uygulamayı açtığında kullanıcının saat dilimi ve şehir gibi verileri Facebook’a gönderdiğini ve kullanıcının Facebook’u olmasa bile cihazıyla ilgili ayrıntıları gönderdiğini gösteren veri analizini içermektedir. Veri paylaşımının kapsamı Zoom’un gizlilik politikasında açıkça belirtilmediği için uygulamada güncellemeye gidildi. Yapılacak güncelleme sonrasında veri zafiyetine izin verilmeyeceği de belirtildi.

Zoom CEO’su Eric S. Yuan Zoom uygulamasını kullanılmasında iOS için yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanarak “Facebook ile Giriş” özelliğini kullanıcının hizmetine sunduklarını belirtmişti. 25 Mart’ta şirket, Facebook SDK’sının hizmetlerini sunabilmek için gereksiz cihaz bilgilerini topladığını da belirtti.

Zoom, toplanan verilerin kişisel kullanıcı bilgilerini değil, kullanıcıların cihazları hakkındaki bilgileri içerdiğini söyledi. Şirket, değişikliğin etkili olması için iOS uygulamasını en son sürüme güncellenmesi gerektiğini ekledi.

Yuan, “Bunun neden olduğu endişe için içtenlikle özür dileriz ve kullanıcılarımızın gizliliğini korumaya kararlıyız ve bunun bir daha gerçekleşmemesini sağlamak için gelecekte bu özellikleri uygulamaya yönelik süreçlerimizi ve protokollerimizi gözden geçiriyoruz.”diye açıkladı.


Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>