Haberler

Zoom CEO’sundan Açıklama: “Bazı yanlış adımlarımız oldu”

Zoom CEO’su Eric S. Yuan, şirketin çok hızlı işlediğini, sorunları çözmeye çalıştığını söyledi. Yuan bazı devlet yetkililerin Zoom’da bulunan güvenlik açıkları konusunda insanları uyarmaya başlamasından sonra geçtiğimiz Pazar CNN’e konuk olarak açıklamalarda bulundu.

CNN’den Brian Stelter’ın sorularını cevaplayan Yuan, “Bu Covid-19 krizi nedeniyle çok hızlı hareket ettik… ve bazı yanlış adımlarımız oldu” dedi. “Dersimizi aldık, güvenlik ve mahremiyet konularına odaklanmak için geri adımlar attık.” diye ekledi. Daha öncede Wall Street’e konuşan Yuan hatasını kabul ederek, kullanıcıların güvenini kazanmak istediğini belirtmişti. 2 Nisan’da doksan gün boyunca yeni güncelleme yapmayacağını açıklayan şirket, güvenlik hususlarına odaklanacağını duyurdu.

CNN’e yaptığı açıklamada arka planda kalp şeklinde bir dünya resmi ve “önemsiyoruz” yazısı olması dikkat çekti.

Neler olmuştu?

Geçtiğimiz ay Chipotle’nin yayını, izleyicilerden birisi tarafından uygunsuz içerik yayınlanması sebebiyle sonlandırılmıştı.

Amerika’da bir restoran olan dünyaca ünlü Chipotle, sosyal mesafe kurallarının oluşturduğu problemlerin üstesinden gelmek için Zoom’u kullanmaya karar verdi. Müzisyen Lauv’un performans sergilediği yayında kullanıcılardan birisi pornografik içerik yayınlamaya başlayınca yayın kesildi.

Chipotle yetkililerinden Tressie Lieberman, “Yayınlarımızın birinde istenmeyen bir ‘Zoombomb’ ile karşılaştık, bu yüzden son performansımızı farklı bir platforma taşıdık” dedi.

Bu olayla birlikte Zoom yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda görüşmelerin uçtan uca şifrelenmemesi gibi bazı güvenlik problemleri Zoom platformunu bugünkü durumuna getirdi.

‘Zoombomb’ kelimesi, Zoom firmasının güvenlik açıklarından sonra üretildi. Anlamı kısaca bir kişinin video konferans görüşmesine istenmeyen şekilde müdahale olmasıdır.

Kaynaklar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu