Haberler

Qualcomm Kablosuz Kulaklıkta Yeni Bir Devri Başlattı!

Kablosuz kulaklıklar için iyileştirme çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren Qualcomm yeni yonga seti olan S5 Gen 2 ve S3 Gen 2’yi tanıttı.  

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon Summit etkinliğinde karşımıza çıkan Snapdragon 8 Gen 2 amiral gemisi işlemcisi Android telefonlar için yapay zekâ özellikli bir işlemci olarak duyurulmuştu. Bunun yanı sıra şirket, kablosuz ses donanımları için yürüttüğü yenilikçi çalışmalarıyla ortaya çıkardığı ve merakla beklenen Qualcomm S3 Gen 2 ve S5 Gen 2’yi de duyurdu. Birinci sınıf ses donanımları konusunda çığır açan bu iki ses yongası şirket için 2023 yılının gözdesi olmuş durumda. Qualcomm, Snapdragon Sound teknolojisini de kapsayan ve senkronize şekilde çalışacak olan bu ses platformlarının en gelişmiş bluetooth ses platformu olduğu iddiasında.

Qualcomm S3 Gen 2 ve S5 Gen 2 Genel Özellikleri

Duyuru sonrası özellikleri merak edilen Qualcomm S5 Gen 2 ve S3 Gen 2 ses yonga setleri, Snapdragon Sound’a endeksli ve kafa takibi özellikli olmasıyla ön planda. Aynı zamanda şirket, telefon ve kulaklık arasında düşük gecikmeli oyunlar için de sunduğu çeşitli Premium özelliklerin bulunduğunu belirtti.

Yeni yonga setlerinin bir diğer belirgin özelliği ise aktif gürültü önleme özelliğinin olması yönünde. Bu ses platformlarında bulunan ANC teknolojisi sayesinde kullanıcıların otomatik konuşma algılama modunu kullanmaları da sağlanacak. Qualcomm üçüncü nesil ses yongaları, özelliklerinin yanı sıra minimize edilmiş düzeyde düşük güç performansı sunmak üzere tasarlanmış. Kayıpsız ses ve daha düşük gecikmeyi ilk sunan şirket olmaları Qualcomm’un kablosuz kulaklık setlerindeki başarısının en büyük ispatı diyebiliriz. Geliştirilmiş bu ses platformlarının zengin özellikleri ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu