Haberler

YouTube Müzik’ten Yeni Keşif Özelliği: “Samples”

YouTube tarafından gerçekleştirilen bir müzik akış hizmeti olan YouTube Müzik, yeni bir özelliği ile öne çıkıyor. Uygulama, kullanıcılarının yeni müzikler keşfetmelerine yardımcı olacak Samples özelliğiyle geliyor.

YouTube Müzik için yeni tanıtılmış olan Samples özelliği, direkt olarak kullanıcının yeni müzik keşifleri yapmalarına odaklanacak. Kullanıcılar için açılan yeni bölüm içerisinde dinleme geçmişinize göre 30 saniyelik müzik videoları karşınıza gelerek paylaşılacak. Bu sayede Instagram ve TikTok’tan ilham alan özellik, çok farklı şeyler kazandıracağa benziyor. İşte haberle ilgili detaylar…

İlginizi Çekebilir: YouTube Music, Konum İzinlerini Kaldırıyor

Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan YouTube, her zaman yapılmamış alanları tanıtarak herkesi etkilemeyi başarıyor. Bu seferde keşfet odaklı bir özellik üzerine yoğunlaşan uygulama, kullanıcılarının yeni müzikler keşfetmelerine ve her zamanki dinledikleri tarzdan kopmalarını sağlayacak. Uygulama içerisinde ana sayfa ve keşfet arasına konumlanan Samples kısa format videolarıyla karşımıza çıkacak.

Samples Alanı Nasıl Kullanılacak?

YouTube Müzik içerisinde yayınlanacak olan Samples’ta kullanıcıların video yüklemeleri yerine sanatçıların video yüklemelerine izin verilecek. Dikey olarak izleyebileceğiniz videolar, şu anda 30 saniye ile sınırlı kalıyor. Normal Instagram ve TikTok paylaşımları gibi burada da sağ kısımda beğenme ve paylaşma gibi kontrol butonları yer almakta. Samples özelliğinin temel amacı ise kullanıcıları video içeriklere yöneltmek ve yeni müzikler keşfetmesini sağlamak olarak karşımıza çıkıyor.

Özellik kalite olarak büyük bir beklenti içerisine girerek bütün kullanıcıların da etkisini çekmiş durumda. Samples’ın ne zaman geleceği yönünde şu anda haberler bulunmasa da yakın zamanda Beta olarak gelmesi ve devamında yayına alınması planlanıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu