Haberler

Yenilenen PlayStation Plus Haziran’da Kullanıma Sunulacak

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony kısa bir süre önce yenilenmiş PlayStation Plus paketlerini duyurmuştu. Sony’den yapılan son açıklamaya göre PlayStation Plus aboneliğinin lansman planları güncellendi. Sony yenilenen PlayStation Plus paketlerini Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’ya beklenen tarihten daha erken bir sürede kullanıma sunacak.

PlayStation Plus Haziran Ayında Yeni Paketlerle Geliyor

Sony geçtiğimiz aylarda PlayStation oyun konsolları için uzun süredir beklenen Xbox Game Pass abonelik sistemine rakip olacak yeni PlayStation Plus abonelik servisini duyurmuştu. Sony’nin üç kademeli PlayStation Plus paketleri 23 Mayıs 2022 tarihinde Asya ülkelerinde çıkışını gerçekleştirecek. ABD ve Avrupa için daha ileri bir tarihte çıkacağı söylenen yeni PlayStation paketlerinin lansman tarihleri öne çekildi. Yapılan açıklamada yeni paketlerin Haziran ayı içinde ABD ve Avrupa ülkelerinde de kullanıma sunulacağı belirtildi.

Sony tarafından yapılan blog paylaşımında yeni PlayStation Plus paketlerinin çıkış tarihleri şu şekilde olacak.

  • Asya ülkeleri (Japonya hariç) – 23 Mayıs 2022
  • Japonya – 1 Haziran 2022
  • Amerika – 13 Haziran 2022
  • Avrupa – 22 Haziran 2022

Sony ayrıca bulut akış erişimini de 30 yeni ülkede kullanıma sunacağını açıkladı. Bu ülkeler arasında ne yazık ki Türkiye bulunmuyor. Sony’nin bulut akış erişimini kullanabilecek ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaristan, Malta, Polonya, Kıbrıs Cumhuriyeti, Romanya, Slovakya ve Slovenya.

Son olarak yenilenen PlayStation Plus paketlerinin Türkiye fiyatlarının henüz belli olmadığını ancak ilerleyen günlerde fiyat bilgisinin açıklanacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.