Anasayfa » Yeni Tech Data Türkiye Genel Müdürü: Behçet Yumrukçallı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Yeni Tech Data Türkiye Genel Müdürü: Behçet Yumrukçallı

Tech Data, 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Behçet Yumrukçallı’yı Tech Data Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu. Atama açıklamasıyla birlikte 8 yıldır Tech Data Bilgisayar Sistemleri A.Ş. genel müdürü olarak görevini yürütmekte olan Hakkı Eren’in Tech Data’dan ayrılacağı bildirildi.

Behçet Yumrukcallı yeni görevinde, Tech Data stratejilerinin uygulanmasından ve büyümesinden, Tech Data çözümlerinin ve vaatlerinin Türkiye pazarı için karlı büyümeyi destekleyecek şekilde yönetilmesinden sorumlu olacak. 

Atama hakkında görüşlerini bildiren Tech Data Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı   Judith Schreibmayer , “Hakkı Eren’e yaptığı mükemmel işler için teşekkür ediyor; kendisine gelecek yaşamında en iyi dileklerimi sunuyorum. Eşsiz deneyimlere ve bilgi birikimine sahip olan Behçet Yumrukçallı’ya ‘’Aramıza hoşgeldin’’ diyor; Behçet ile çalışmanın Türkiye’deki işlerimizi daha da geliştireceğine ve büyüteceğine inanıyorum. İleriki aylarda ve yıllarda büyümemizin farklı seviyere ulaşacağına inanıyorum’’ dedi.

Behçet Yumrukçallı İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü mezunu olup,  master eğitimini New Orleans Universitesi  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 13,5 yıl NetApp Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmış olan Yumrukçallı daha önce Reuters ve Netas’ta da farklı posizyonlarda görev yaptıktan sonra EMC Teknoloji  Grup Direktörlüğü görevini yürütmüştür.  Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sponsor

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın