Haberler

Yeni Sosyal Medya Üreticileri Doktorlar Mı?

Dijital dünyada parlayan meslek olan influencer yani dijital içerik üreticisi doktorlar mı? Dünyanın baş ettiği salgın döneminde, sağlık görevlilerini sosyal medya fenomenine dönüştürüyor. Bunlardan en fazla instagram takipçisi olan Dr. Mike Varshavski. Sosyal platformlardan kazanılan gelirlerin ne kadar yüksek olduğunu Christiano Ronalda’nun futbol kariyerinden kazandığı 39M Euro’dan daha fazla olduğunu söylememiz yeterli olur.

TV ekranlarında sıkça izlediğimiz ve yönlendirici güce sahip doktorlar, bu salgındaki virüsü küçümsemek ve hayatın eskisi gibi olmayacağını anlatırken, bazı doktorlar ise bu tip görüşlerin karşısında.

İnternet dünyasında yeni meslekler ortaya çıkarken bu durum bazı doktorlar içinde söz konusu olabilir. Facebook ve YouTube gibi platformların artık her paylaşılan içeriğin doğruluğu hakkında bilinçenen kullanıcılar için yüksek sayıda takipçili ve onaylanmış profiller git gide daha popüler olmaya başladı diyebiliriz. Bu durumu keşfeden ve alanında uzman insanlar, sosyal medyanın gücünü kullanarak geniş kitleye erişebilmeleri daha kolay oluyor.

Marka olmanın yeni yolu

Marka olmanın ne kadar zor ve pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sosyal medya bu konuda alanında uzman ve sesini duyurabilecek insanlar için tercih edilen yegane yer. Doktorlar, uzmanlık alanları hakkında çektiği videolar, podcastlar, tweetler ve diğer içeriklerle marka olma konusunda hızlıca yol alabiliyorlar.

Türkiye’nin sosyal medya doktorları

Influencer nedir, ne yapar?

Sahip oldukları yeteneklerini sosyal medya ve dijital kanalları ile herhangi bir ürün ya da marka hakkındaki görüşlerini, deneyimlerini paylaşmaları ile pazarlama amacıyla tanıtım yapan, bu amaçla belirli kitlesini etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişilere influencer denir.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu